Розчарувавшись в котеджах, клієнти повернуться до купівлі міських квартир

Потенційні покупці котеджів в містечках економ-класу можуть протягом найближчих років переорієнтуватися на міські квартири у зв’язку з невизначеністю ситуації на ринку заміської нерухомості.

Таку думку висловив начальник відділу продажів ЖК «Park Stone» Дмитро Шостя.

За словами експерта, на сьогоднішній день привабливість інвестування в житло в котеджному містечку знижується порівняно з умовами вкладення засобів в покупку міської квартири. «Далеко не всі котеджні містечка можуть запропонувати інвесторам програми кредитування або розстрочки, в той час як житлові комплекси в місті або передмісті часто навіть не виходять на ринок без таких пропозицій. Крім того, в котеджних містечках набагато частіше виникають питання з правами власності на земельні ділянки», – зазначив Д. Шостя. Крім того, за ціною котеджу, розташованого у віддаленому містечку, можна придбати простору квартиру в суміжному з центром міста районі. «Орієнтовані на економію часу та максимальний логістичний комфорт покупці сьогодні переглядають свої переваги на користь міських квартир», – говорить експерт.

Ризиком інвестування в котеджні містечка є також можливість відмови забудовника від соціальної і комерційної інфраструктури в цілях економії. «Вже сьогодні непоодинокими є випадки відмови від будівництва в містечку обіцяної школи або торгового центру. Причиною є недостатній попит на домоволодіння, і відповідно, відсутність економічної доцільності у зведенні окремих (відмінних від існуючих в сусідньому селі) інфраструктурних об’єктів», – зазначив Д. Шостя.

Він також додав, що після кризи багато забудовників котеджних містечок стали використовувати економні технології будівництва для здешевлення загальної вартості домоволодінь. При цьому якість теплоізоляції і в цілому міцнісні характеристики будівлі можуть суттєво погіршитися. «Ще одним ризиком є потенційна різнорідність використовуваних матеріалів при будівництві котеджів або таунхаусів в межах одного містечка. У житловому комплексі такий підхід в принципі неможливий, оскільки матеріали для будівництва всіх квартир використовуються однакові», – говорить експерт.