Росіянин придбав особняк за рекордною ціною для англійського ринку нерухомості

Найдорожчий маєток Великобританії виявився по кишені російській мільйонерові.

Маєтку Park Place в англійському графстві Беркшир, неподалік Лондона, 300 років. Воно входить до списку Національної спадщини Британії, має 30 тис. кв. футів (2787 кв. метрів житлової площі та земельну ділянку в 570 акрів (230 га).

Колись ця нерухомість поблизу села Ременхэм належала капітану Королівського флоту лорду Арчібальду Гамільтону, потім старшому синові короля Георга II принцу Уельському Фредеріку. У середині XIX століття власником будинку був генерал Сеймур Конвей, який розпочав його перебудову.

До 1998 року на території Park Place була місцева школа-інтернат. Після цього нерухомість опинилася в руках грецького судновласника Янніса Лациса, син якого її продав. У 2006 році маєток було виставлено на ринок нерухомості за 45 млн. фунтів стерлінгів після того, як міська рада відмовився від планів перетворити його в розкішний заміський клуб.

У 2007 особняк був куплений за 42 млн. фунтів девелопером Майком Спинком, який витратив 4 роки і кілька мільйонів фунтів на його капітальний ремонт. Він також займається освоєнням 122 га маєтки, які не є частиною продажу.

Територія маєтку, проданого в останній раз влітку 2011 року, становить 80 га. Крім грандіозного маєтку, тут знаходяться спа-комплекс, два поля для гольфу, стайні, елінг, на березі Темзи і вертолітний майданчик.

Тепер все це — власність екс-президента Банку Москви Андрія Бородіна. Тривалий час ім’я покупця невідомо, оскільки угода оформлялася через компанію, зареєстровану на Британських Віргінських островах.

Андрій Бородін вказаний в журналі Forbes як 94-й найбагатша людина в Росії зі статком у 640 млн. фунтів стерлінгів. У лютому минулого року він залишив Росію після звинувачень у розкраданні з банку більш 12 млрд. крб. Російська прокуратура видала ордер на арешт банкіра, який, як кажуть, подав заяву на політичний притулок у Великобританії і заперечує свої протиправні дії.

Як пише The Telegraph з посиланням на Sunday Times, остання угода з продажу особняка Park Place за 140 млн. фунтів стерлінгів є рекордною для ринку житлової нерухомості Великобританії. Вона побила попередній ціновий рекорд — купівлю лондонських квартир в житловому комплексі One Hyde Park за 136 млн. фунтів.

До речі, за перше півріччя 2012 року покупці з Росії придбали британських земель і будинків у сільській місцевості на суму понад 5 млн. фунтів стерлінгів.