Росіяни зацікавилися ринком нерухомості України

Забудовники заявляють, що в новому році на український ринок нерухомості звернуть увагу іноземні інвестори, в основному – російські, проте виграють ті девелопери, які зможуть переконати їх в рентабельності цього бізнесу в нашій країні.

Про це повідомляє “Компаньйон”, на думку експертів URE Club, поточний рік обіцяє бути складним. Очікується, що на ринку будуть розвиватися невеликі проекти (вартістю до $10 млн.) приватних інвесторів, а залучити великі інвестиції буде проблематично.

Прогнозується, що у 2013 році торгова нерухомість продовжить позитивний тренд 2012 року, коли в експлуатацію було здано 112 тис. квадратних метрів площ.

«Що стосується торговельної нерухомості, то поточному році інвесторів будуть, насамперед, цікавити великі проекти. Російські компанії вже зараз звертають увагу на Україну і, зокрема, на ринок столиці – адже він змагається по прибутковості з ринком Санкт-Петербурга. Але якихось кардинальних змін в 2013 році не буде – це час переговорів та контактів, рішучі дії і велика продуктивність чекають нас в 2014 році», – зазначив партнер UTG Віталій Бойко.

Ринок офісної нерухомості в Україні на даний момент глибоко перенасичений і перебуває в стані кризи. У минулому році було здано 90 тис. кв. м., при цьому заповнюваність вкрай низька – всього 19% (під час кризи 2008-2009 років, коли багато іноземних компаній були змушені згорнути свої офіси в Україні, заповнюваність офісних площ була близько 16%).

Також члени URE Club висловили переконаність у загальній позитивній динаміці, яка продовжиться на українському ринку нерухомості в 2013 році.

“В Україні існує велика ніша для розвитку торговельної нерухомості, інтерес до ринку зростає – це очевидно навіть з уваги до українських об’єктів на міжнародних виставках”, – підсумував директор по маркетингу Eastgate Development Максим Білоус.