Росіяни стали частіше купувати апартаменти в Нью-Йорку

Останнім часом росіяни і громадяни країн СНД все частіше стали купувати элитною нерухомість в Нью-Йорку і на Лонг-Айленді.

Згідно з даними експертів, у США попит з боку російськомовних нерезидентів за останні два роки подвоївся і не припиняє зростати.

Типовий російський покупець нерухомості — це одружений бізнесмен 35-45 років, має дорослих дітей. Його улюблені місця — місто Нью-Йорк і деякі райони Лонг-Айленда, зокрема фешенебельний Хемптонс.

Користуються попитом і курортні регіони, такі як Флорида. «Це заможні люди, яким за 40, з дітьми старше 20 років. Логічно, що батьки шукають квартири з двома або трьома спальнями для своїх дітей. Часто ініціатором покупки стає дружина. Довірче ставлення до інвестицій в нерухомість — одна з особливостей російського менталітету»,— розповідає Вікторія Логвински, віце-президент компанії Douglas Elliman Real Estate

Едвард Мермельстейн, юрист і старший партнер компанії Rheem Bell & Mermelstein, що спеціалізується на наданні юридичних послуг у сфері нерухомості, каже, що за 20 років практики йому ще не доводилося бачити таку купівельну активність у росіян. Його фірма майже половину угод укладає з клієнтами з Росії та України, а останнім часом стало більше покупців і з Казахстану.

Житло на Манхеттені коштує в середньому 3 млн доларів, найбільшим попитом користуються розкішні квартири в найпрестижніших нью-йоркських будівлях. «Дуже рідко росіяни купують нерухомість дешевше 800-900 тис. доларів»,— говорить Мермельстейн. Найголовніше для наших співвітчизників — престижний район. На думку юриста, квартира в хорошому місці стоїть на 30-40 % дорожче, ніж така ж на менш популярних вулицях.

«Російські клієнти часто купують нерухомість в найкращих будівлях і престижних місцях, вони зосереджують свою увагу на Парк-авеню, вулицях Захід Центрального парку і Південь Центрального парку, 5-й авеню і 57-й вулиці. Вони нерідко запитують, де знаходяться найкращі будинки і квартири»,— розповідає Логвински.

Крім «Великого яблука», російськомовна діаспора освоює простори району Хемптонс, де традиційно селиться нью-йоркська еліта, включаючи колишнього мера Рудольфа Джуліані, нинішнього мера Майкла Блумберга, Біла і Хіларі Клінтон та інших.

Логвински зазначає, що в цьому році стали проявляти більше інтересу до Хэмптонсу ті росіяни, які зазвичай орендували під час відпусток будинку на півдні Франції. Бізнесмен Ігор Соснін зняв будинок на літо за рекордну суму в 850 тис. доларів. Ігор Крутий, у якого вже є квартира в нью-йоркському готелі Plaza, закінчує будувати будинок в Хемптонсі.

Не всі російські покупці прагнуть отримати «грінкарту» після придбання житла. За словами Ганни Герзон, юриста, що спеціалізується на операціях з нерухомістю, багато клієнтів, у яких вже є квартира в Нью-Йорку, задовольняються туристичними візами, що дозволяють перебувати в країні протягом шести місяців. Часто росіяни приїжджають сюди на час відпусток.

У США покупка нерухомості не дає право на автоматичне отримання ВНЖ, однак при покупці житла на суму від 500 тис. доларів можна претендувати на трирічну візу.

На думку Логвински, стало більше росіян, які приїжджають з британської столиці. «Я також працювала з кількома росіянами, які втомилися від Лондона і захотіли переїхати в Нью-Йорк разом з сім’ями і перемістити сюди бізнес»,— говорить вона.

Багато угоди за участю наших співвітчизників, оформляються на фірми-одноденки. За словами Ганни Герзон, їй часто доводиться займатися реєстрацією компанії тільки для того, щоб укласти угоду купівлі-продажу.
Експерти вважають, що зараз найкращий час для придбання елітного житла. «Очевидно, що вартість квадратних метрів буде зростати. Сьогодні ми знаходимося на рівні 2004-2005 років»,— говорить Мермельстейн. У 2008-2009 роках можна було отримати знижку 20-25 %. В даний час ціни стабілізувалися, проте, на думку Логвински, все ще є можливість зменшити вартість на 10 %.