Росіяни сприймають котеджі як недозволену розкіш

Котеджі в Росії є цілком доступним видом житла, стверджують експерти, опитані РІА Новини. Однак у свідомості багатьох росіян котедж все ще асоціюється з елітною нерухомістю.

І це цілком зрозуміло, оскільки фінансовий портрет “середнього” покупця приватного будинку цілком ясно вказує на те, що ця сама “доступність” поки ще перебуває на рівні “вище середнього”.

Такий заміський формат житла, як котедж, зараз привертає досить велика кількість покупців. Як стверджує генеральний директор компанії “ДевиКо. Девелопмент і Консалтинг” Асет Гайрабекова, котеджі цікавлять кожного шостого радіослухача клієнта. Хоча говорити про те, що індивідуальні будинки можуть скласти конкуренцію міській квартирі, експерт вважає некоректним. На думку співрозмовниці агентства, котедж частіше купується в якості другого житла, а точніше заміської резиденції, де можна усамітнитися і відпочити від міського шуму.

У цілому по Росії, згідно з результатами маркетингових досліджень компанії “Зодчий”, попит на малоповерхові індивідуальні будинки в 4-5 разів перевищує пропозицію.

Переорієнтування частини споживчого попиту (близько 30%) у бік заміської нерухомості в Москві, як зазначає член правління компанії Rodex Group Ігор Заугольніков, позначилося ще до кризи. А в регіонах, за його словами, це тенденція останніх двох-трьох років.

“У кризу котеджі стали доступні покупцям у багатьох нафтогазових регіонах або регіонах, де розвинене велике виробництво. Це сталося тому, що ціни на котеджі там знизилися, а обсяги квартирного будівництва зменшилися”, — пояснює експерт. Він також зауважує, що, наприклад, в Підмосков’ї до осені 2008 року велика частина попиту (близько 70%) була зосереджена в організованих котеджних селищах. Потім попит знову розвернувся в бік ділянок без підряду, і останні три роки кризи можна спостерігати зворотну ситуацію.

На думку керівника проекту “Садиба Долгоруково” компанії Elit Realty Світлани Месроповой, причиною посилення інтересу покупців до ділянок без підряду полягає в тому, що у більшості з них немає грошей на покупку будинку разовим платежем.

“А ділянка без підряду — свого роду варіант розстрочки: спочатку купується земельну ділянку, потім з появою грошей будується фундамент, а потім поступово зводиться коробка з дахом”, — переконана співрозмовниця агентства. Втім, вона також підкреслює, що в ліквідних хороших селищах з грамотною девелоперської концепцією ділянки з підрядом також користуються великим попитом.