Росіяни скуповують шале у Франції цілими кварталами

У багатьох агентствах, що займаються пропозицією на ринку пострадянських країн заміської нерухомості, відзначають, що останнім часом значно зріс попит на дорогу нерухомість у Європі.

Причому сума інвестицій, яку деякі росіяни готові викласти за будинок де-небудь в мальовничій долині біля Альп або на півдні Франції може представляти собою астрономічну суму, навіть за європейськими мірками. Приміром, шале у Франції, приклади яких можна побачити на цьому сайті housage.com/France/shale/ , є непідйомними навіть для переважної більшості самих французів. Однак цілком нормально розкуповуються вітчизняними бізнесменами. Шале? (фр. chalet), в Альпах — невеликий сільський будиночок в швейцарському стилі. Невелика дача (закордонне).

Закордонні ріелтори вже навіть не жартують, кажучи про те, що в багатьох містах, які є елітними курортами світового масштабу, з’явилися не лише російські вулиці”, а й цілі квартали. За умови того, що навіть орендувати шале в Куршавелі може коштувати більше 100 000 євро на тиждень, питання ціни купівлі такого будинку починається з декількох мільйонів, а іноді й кількох десятків мільйонів євро.

Ставлення до росіян з-за таких покупок вельми неоднозначне. Деякі вважають, що росіяни (збірний образ всіх вихідців колишнього СРСР) незрозумілим чином отримують непристойно багато грошей, при цьому вони неосвічені, нахабні і смітять грошима, що принижують гідність самих господарів країни, в яких росіяни купують нерухомість. Періодично місцеві газети публікують репортажі про неймовірних вечірках, де гуляють росіяни – шампанське рікою, біля будинку припарковані найдорожчі автомобілі світу, а жінки виблискують діамантами, тому що більше на них не надіто нічого.