Росіяни активно інвестують в нерухомість Криму

Ключові покупці нерухомості в Криму – росіяни.

Як повідомляє прес-служба кримського агентства нерухомості «Мультидом», в останні пару років у жителів Росії, які купують нерухомість за кордоном, різко зросла популярність АР Крим, передає «Сьогодні».

Зокрема, у 2012 році продаж нерухомості в АРК росіянам зросла більш ніж на 20%.

«Головна перевага покупки нерухомості в Криму для російських громадян —простота оформлення угоди» , —зазначає керівник агентства з продажу закордонної нерухомості «Леда-3» Марія Бойцова.

За її словами, якщо людина є громадянином РФ, то навіть особливих документів збирати не треба.

«Перед початком придбання будинку, квартири або земельної ділянки росіянин повинен отримати свій ІПН, а ця процедура досить швидкоплинне, і не займає більше тижня. Є один важливий момент, про який деякі забувають. Якщо людина перебуває у шлюбі, то йому буде потрібна нотаріально завірена згода чоловіка або дружини на придбання нерухомості на території України», – пояснила експерт.

Що стосується цін, то тут вони залежать від місця розташування житла. При цьому, варто відзначити, що різниця в цінах на житло в Криму колосальна.

Сьогодні невеликий будинок біля моря коштує в Криму не менш 80 тисяч євро, а вартість шикарних вілл доходить і до 300 тисяч євро. А звичайні квартири в приморських містах коштують не менше 50 000 євро.

Як повідомляється, особливою популярністю, за словами експертів, у росіян користуються Коктебель, Судак і Новий Світ. Ось там ціни на нерухомість дійсно вражають. Наприклад, невеликий будиночок в околицях Нового Світу стоїть не менш 120 тисяч доларів, а в Коктебелі або Судаку подібна нерухомість може обійтися у ще більшу суму. А вілли можуть обійтися і у 400-500 тисяч євро.

«Одна з особливостей ринку нерухомості Криму — це наявність невеликого кількість шикарних вілл недалеко від моря. Вони не користуються великим попитом, — стверджує Марія Бойцова. — Хоча коштують дуже дорого. Не сама шикарна вілла обійдеться в 250-300 тисяч доларів. Але за такі ж гроші можна придбати житло в Іспанії, і в Хорватії, і в Італії, і в Чорногорії, і в Болгарії, і навіть в Німеччині. Природно, що людина, у якого є такі гроші, вибере країну, яка дасть йому право на багаторазову шенгенську візу».

Крім того, останнім часом досить популярною у жителів Росії стала купівля ділянок землі недалеко від моря і подальше будівництво на них будинків. Невелику ділянку землі в Криму реально купити за 30-50 тисяч доларів. Ну, а якщо він знаходиться на деякому видаленні від моря, то покупка може обійтися ще дешевше, зазначає експерт.