Росіяни активно інвестують в дорогі особняки в Латвії

Росіяни скуповують дорогі особняки в Латвії.

Сьогодні більшість покупців дорогих особняків в Латвії – росіяни. Громадяни України та Казахстану, які також створюють попит на нерухомість в Ризі та Юрмалі, віддають перевагу квартири.

Фахівці відзначають, що дорога нерухомість купується не для оформлення посвідки на проживання в Латвії, оскільки питання з шенгенською візою у таких клієнтів вже вирішене. Кількість угод з елітними віллами в Латвії не велике. Згідно з даними Земельної служби, якщо за 2011 р. було зафіксовано десять угод з будинками, вартість яких перевищувала 260 тис. латів (€370 тис.), то в першому кварталі 2012 р. всього одна.

«Можна припустити, що реальна кількість угод понад цієї суми трохи більше, на тій підставі, що часто в земельній книзі вказується менша сума угоди», – зауважив Яніс Дзедулис, аналітик ринку ARCO REAL ESTATE.

За словами керівника відділу торгівлі квартирами і приватними будинками Latiо Вія Гайлите, операції з будинками вартістю понад 260 тис. латів полягають у середньому 5-10 разів у рік: «найвищий попит і кількість угод у Ризі та її околицях – на будинку за ціною до €150 тис. – €200 тис.»

Як правило, покупці обирають престижні райони з розвиненою інфраструктурою, наприклад, Юрмалу, Балтэзерс, Межапарк.