Росія увійшла в ТОП-5 країн за зростання цін на житлову нерухомість

Росія зайняла 4-е місце за темпами зростання цін на житлову нерухомість.

Компанія Knight Frank представила результати глобального індексу цін на житлову нерухомість (Global House Price Index) за II квартал 2012 року.

Проводилося ранжування 54 країн світу у відповідності з показниками відповідних ринків житла (всі цінові сегменти).

Основні висновки дослідження:

– Росія займає 4 місце за темпами зростання цін на житлову нерухомість з річним показником росту 9,9% за підсумками II кварталу 2012 року.
– Середнє значення Global House Price Index компанії Knight Frank зросла на 1,1% за три місяці за підсумками червня 2012 року після відсутності активності на ринку в I кварталі 2012 року. Дане зростання є самим значним з IV кварталу 2009 року.
– Середня зміна індексу за 12 місяців склало 0,7%, значне зростання на 18,4% був зафіксований в Бразилії за цей період. За квартал лідером стала Австрія з показником в 8,5%.
– Темпи зростання цін на житло в 25 з 55 розглянутих країн перевищують показники II кварталу 2011 року.
– 9 позицій з ТОП-10 за динамікою цін за 12 місяців займають європейські країни.

Олена Юргенева, регіональний директор департаменту елітної житлової нерухомості Knight Frank в Росії і СНД, зазначає:

«Ціни на нерухомість Росії ростуть другий квартал поспіль вперше після падіння в кризовий період. Так, в I кварталі 2012 року ціни на нерухомість в країні продемонстрували 8,2%-ве зростання, що дозволило їй зайняти 8 місце рейтингу, тоді як ще у IV кварталі 2011 року падіння цін тут обчислювалася в -9,3%, і Росія знаходилася на 50 місці з 52 індексованих країн. Таке зміцнення позицій ринку житла в Росії в індексі за 2012 рік, на мій погляд, пов’язано з тим, що велика частина росіян розглядає придбання нерухомості як надійне довгострокове вкладення, тоді як багато європейців налаштовані скептично щодо перспектив локальних ринків. Хоча, якщо говорити про ситуацію в елітному сегменті, то там дещо інша динаміка – у багатьох світових столицях відмічено деяке зростання на тлі сплеску купівельного інтересу до якісних пропозицій».

Невелика стабілізація цін на світову нерухомість викликана, в основному, стійкими результатами основної групи країн: ціни на 25 з 55 розглянутих ринків зростають більш високими темпами, ніж рік тому. До них додалися кілька місцезнаходжень з провідними показниками. Ціни на житло в США, Канаді та Гонконгу, наприклад, зросли на 6,9%, 3,2% і 7,6% в II кварталі відповідно, порівняно з -1,7%, 0,4% і 1,8% за підсумками I кварталу 2012 року.

Поліпшення показників при цьому дуже мало для остаточного відновлення масових ринків європейського житла.

Тут нестача доступного фінансування, складності на ринках праці і низька купівельна активність не самим кращим чином позначаються на продажах.