Росія похвалила Україну за позитивні зрушення в інвестиційній політиці

Спільна робота українських і російських експертів на першому засіданні Комісії з питань інвестиційного співробітництва та захисту прав інвесторів – це перший крок у налагодженні конструктивного діалогу щодо захисту прав інвесторів, створення сприятливих умов для ведення бізнесу та вирішення проблемних питань інвесторів двох країн.

Таке заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у Москві 14 травня.

«Завершилося перше засідання Комісії з питань інвестиційного співробітництва та захисту прав інвесторів, на якому обговорено коло питань, в тому числі і проблеми, що гальмують розвиток інвестиційного співробітництва. Але головне, що в роботі спостерігався позитивний настрій і конструктивний підхід, є обопільне бажання вирішувати питання і долати перешкоди у подальшому розвитку співпраці», – сказав Прасолов.

За словами Ігоря Прасолова міністр економічного розвитку Російської Федерації Андрій Білоусов, відзначив позитивні зміни в діяльності українського Уряду щодо вдосконалення інвестиційної політики і зокрема похвалив роботу Міністерства доходів і зборів України.

«Хочу зазначити, що мій колега, міністр економічного розвитку Російської Федерації Андрій Білоусов, зауважив на засіданні, що відбувається помітне поліпшення роботи Міністерства доходів і зборів і це вже відчувають російські інвестори. Проблемою завжди було в нашій країні відшкодування ПДВ. Зараз поточний ПДВ відшкодовується автоматично, залишається вирішити питання повернення ПДВ по деяким великим російським інвесторам, який був накопичений до створення Міністерства доходів і зборів. Це дуже важливий сигнал для інвесторів (і не тільки для російських) про якісне поліпшення нашої роботи», – підкреслив міністр.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України акцентував увагу, що позитивні тенденції, що намітилися в інвестиційній політиці України і помічені зовнішніми інвесторами, можна розцінювати як позитивну оцінку роботи всього економічного блоку українського Уряду. Подальшого просування в цьому напрямку суттєво допомагає тісна взаємодія всіх профільних міністерств і відомств України та чітке розуміння цілей, які необхідно досягти.