Російський ринок нерухомості: тенденції та прогнози

Перш ніж піти на вчинення правочину з нерухомістю, необхідно насамперед проаналізувати стан ринку, зрозуміти, наскільки актуальною і вигідною буде ця угода.

Об’єктом оцінки повинен стати ринок нерухомості не тільки в межах одного регіону, але і всієї країни. Внутрішня і зовнішня політика держави, стабільність валюти, розвиток банківської системи і кредитування, демографічна ситуація – всі ці фактори суттєво впливають на попит і пропозицію, а, отже, і на ціни на нерухомість.

Про те, чи варто купувати найближчим часом нерухомість, в які квартири краще вкладати свій капітал і наскільки купівля житла вигідніше оренди, розповіли співробітники провідного петропавловськ-камчатського агентства нерухомості «Центр»:

«Нинішня ситуація в державі, так і на російському ринку нерухомості поки що стабільна. Якщо в майбутньому не відбудеться значних економічних і політичних змін, ринок не піднесе нам неприємних сюрпризів. Зростання цін на нерухомість можливий, але тільки в межах інфляційних показників, не більше 8-10%. А ось падіння чекати не варто, навіть якщо в Європі ціни на нерухомість знизяться. Слід зазначити, що одним з факторів ризику є можливе підвищення ставки іпотечного кредитування. Зростання цін на іпотеку призведе до зменшення попиту і, як наслідок, вартості житла. Однак знизиться і купівельна спроможність населення, особливо молодих сімей.

Найбільш ходовим товаром на сьогоднішній день є нерухомість економ-класу, з невеликим метражем. Це одно – та двокімнатні квартири, а також гостинки. Природно, основний плюс такого житла – відносно невисока вартість. На нерухомість такого типу ціни завжди ростуть в першу чергу.

Також великим попитом користуються новобудови. Квартири стандартної планування в панельних будинках за вартістю досить демократичні, але покупцеві слід врахувати, що після придбання житлоплощі значну суму доведеться вкласти у оздоблювальні та будівельні матеріали.

На елітне житло попит зараз невеликий, і ціна на нього має тенденцію до зниження.

Бажано, щоб квартира, що купується у власність, була не «старший» 20 років. «Зріла» нерухомість часто має старі комунікації, необхідність ремонту яких стане неприємною несподіванкою для господаря.

Що стосується оренди, набагато вигідніше взяти іпотеку. Орендна плата за квартиру і погашення кредиту обійдуться приблизно в однакову суму, але при цьому купівля житла – довгострокова інвестиція, а при оренді ці гроші просто «проживається».

У будь-якому разі, якщо у планах є продати або купити квартиру, одним з першочергових завдань для покупця буде вибір професійного агентства з нерухомості. Рекомендуємо звертати увагу на досвід роботи компанії на ринку, прозорість етапів проходження угоди, кваліфікацію співробітників, адекватне ціноутворення.