Російський підприємець продав 16 готелів в Україні


Власник Національної резервної корпорації Олександр Лебедєв продав українські активи, серед яких частка у столичному готелі «Україна» та близько 15 готелів в Криму.

Про це повідомляє «Комерсант-Україна», посилаючись на повідомлення в блозі підприємця. Згідно йому, власником частки стала кіпрська компанія. Однак умови угоди Лебедєв не повідомив.
Нагадаємо, Національної резервної корпорації належала частка в 21-поверхового готелю «Україна», розташованої по вулиці Інститутській, 4.

В АР Крим НРК володіла 15 готелями з фондом близько 500 номерів, а також земельною ділянкою площею 40-45 га.
Між тим, Лебедєв зазначив, що продаж активів пов’язана з виходом з певних видів діяльності НРК.

Для довідки:
Суперечка між державою і Олександром Лебедєвим щодо права власності на готель «Україна» ведеться з 2005 року ТОВ «Комерційна компанія» (КК; належить НРК) і Фонд держмайна (ФДМ) у 2004 році заснували ЗАТ «Готель «Україна». Його статутний капітал склав близько $40 млн.: КК внесла $21,5 млн., ФДМ – майновий комплекс готелю. Але потім держава оскаржило створення ЗАТ та передачу йому комплексу. «Зараз справа перебуває в касаційній інстанції», – уточнив А. Лебедєв. Проблеми виникали і з об’єктів у Криму. У 2005 році прокуратурою проводилася перевірка законності придбання НРК земельної ділянки під пансіонат «Море», а податкова міліція перевіряла декілька об’єктів, що належать НРК.