Російська нерухомість на підйомі

Російський ринок нерухомості “одужав” набагато раніше ніж український.

“Багатьом росіянам, що зазнають нестачу фінансів, здавалося, що світовий економічний спад представляє можливість назбирати достатньо коштів для отримання іпотеки і переїзду в нове житло. Але ці надії були розвіяні, так як ринок відновився швидше, ніж очікувалося, і ціни вже повернулися до докризового рівня”, – пише Бен Айріс у блозі Financial Times.

“У розпал кризи верхня межа ринку зовсім не постраждала. Ніхто не хотів продавати. Ніхто не хотів готівку, так як її було нікуди вкласти, – зазначила Катерина Тейн, засновник Chesterton Russia, агентства нерухомості в Москві. – У бізнес-класі ціни знизилися на 30%, а в економ – на 50%. Проте ціни вже почали повертатися в 2009 році і тепер майже повернулися до докризових рівнів”.

За даними сайту irn.ru у Москві середня ціна на житлову нерухомість підскочила приблизно 900 доларів за квадратний метр в 2003 році, коли іпотечні кредити тільки стали доступними, до 4000 доларів у січні 2010 року і 5107 доларів в серпні цього року.

Ціни також підкріплювалися завдяки тому, що багато росіян з грошима направили їх у нерухомість як у кращий клас активів у розпал кризи. Як зазначає Катерина Тейн, в Москві і в країні в цілому, як і раніше, спостерігається велика нестача житла.

Банки знову почали видавати іпотечні кредити і подвоїли їх кількість з початку цього року. У серпні АІЖК, російське агентство по іпотечному житловому кредитуванню, заявило, що кількість іпотечних кредитів і позик на житлове будівництво збільшиться до 741 тисячі до 2015 року і до 868 тисяч до 2020 року. Нині по всій країні укладено всього близько 300 тисяч іпотечних контрактів.