Російська еліта знайшла собі другу Рубльовку

У політиків, чиновників і олігархів стало модним мати дачу на мальовничих берегах Волги в Іванівській області.

Місто Плесо в Іванівській області перетворюється в другу “Рубльовку” – улюблене місце для життя і відпочинку російської еліти. Чиновники і бізнесмени активно скуповують тут нерухомість, пише The Financial Times.

За словами колишнього мера Плеса Олексія Шевцова, “тут була дача одного з провідних юристів Москви, губернатора Петербурга, а також колишнього посла Росії в США”. Сам Олексій Шевцов володіє 40 будинками в місті, стверджує видання.

“Для багатьох Плесо може здатися місцем, де розташовані розкішні палаци, обнесені могутніми парканами, проте в реальності все зовсім інакше. Володіння Дмитра Медведєва в Миловке, яка знаходиться поруч з Плесом, приховані від сторонніх очей березами. Можна тільки помилуватися приватним гірськолижним курортом, який будує прем’єр”, – йдеться в статті “The dacha of my dreams” (“Дача моєї мрії”).

Нагадаємо, Дмитро Медведєв зацікавився Плесом в 2008 році, і з тих пір він досить часто відвідує це місто, який почав отримувати фінансування за програмою розвитку внутрішнього туризму.

Однак в іншому Плесо досить скромний місто, де видніються куполи церков, яскраво розфарбовані будинки з різьбленими віконними рамами і бляшаними дахами. “Тут немає дизайнерських магазинів з західними брендами, підбори тут ніхто не носить, а коштовності залишаються захованими в сейфах”, – зазначає видання.

Більшість гостей Плеса володіють у місті нерухомістю, однак деякі орендують тут будинки для відпочинку. У Плесі поступово розвивається такий формат, як дача-готель, то є кілька будинків, де забезпечено обслуговування в дачному стилі. У Плесі можна зупинитися, наприклад, в особняку в стилі “ар-нуво” або в однокімнатних дерев’яних спорудах, які нагадують “пряникові будиночки“.

Примітно, що Плесо вже давно перетворився в місце для відпочинку і творчості російської еліти. Тут можна знайти знамениті березові гаї, увічнені пейзажистом Левітаном. “Який світ, яка гармонія”, – писав про Плесі Чехів у 1890-му році.

Варто відзначити, що Плесо – не перше місце, яке освоюють багатії, які наситилися Рубльовкою. Так наприклад, першість у Подмсковье у Рубльовки може оскаржити Домодедовский район, де в районі села Акулинино, за даними російських ЗМІ, розташовуються володіння глави РЖД Володимира Якуніна, а також інших керівників великих держкорпорацій Росії. В Домодєдовському районі має намір оселитися і російський актор Жерар Депардьє.