Робити оцінку нерухомості кожен року – немає сенсу, – експерт

У новому Проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші» пропонується, щоб кожен українець, який є власником нерухомості, в обов’язковому порядку кожен рік проводив оцінку майна. Однак багато експертів в цьому не бачать сенсу.

«Чесно кажучи, не бачу сенсу. І це при всьому моєму бажанні, як оцінювача, отримати такий потік замовлень. Насправді масова оцінка нерухомості для оподаткування в цивілізованих країнах робиться раз в 3-10 років, і потім кожен рік вона індексується, коригується залежно від рівня інфляції та змін на ринку», – розповів представник Відкритого клубу незалежних оцінювачів Андрій Філін, передає ГолосUA.

На думку експерта, така нормативна оцінка робиться, як правило, державними оцінювачами, і, як вже зазначалося, її проводять не кожен рік. Але в новому законопроекті про розкоші передбачається, що чоловік кожен рік повинен буде йти і робити оцінку нерухомості у приватних структур.

У разі прийняття даного законопроекту, українцям доведеться щорічно оцінювати своє майно і в певних випадках платити податок. Згідно з проектом закону, що податок буде стягуватися з квартир вартістю понад 1000 мінімальних зарплат (близько 150 тис. дол.) та площею понад 200 кв. м, будинки вартістю 2500 мінімальних зарплат (близько 380 тис. дол.) та площею понад 500 кв. м. Ставка податку для нерухомості – 0,5% від вартості.