Рівень вакантності офісів Києва досяг 14,5%

Рекордний обсяг нової пропозиції у Києві привів до збільшення вакантності і активної цінової конкуренції.

Станом на кінець грудня 2012 р. орендні ставки на офіси в професійних бізнес-центрах перебували в діапазоні $28-40 за 1 кв. м/міс. на офіси класу А (-2,6% до попереднього періоду) і $16-32 за 1 кв. м/міс. на офіси класу B (показник середньої орендної ставки залишився на рівні попереднього періоду).

Про це повідомили в прес-службі компанії «Українська Торгова Гільдія»

Ціни наведено без ПДВ та без урахування експлуатаційних витрат. Експлуатаційні витрати становлять для класу А – від $5 до $9 за 1 кв. м/міс., для класу В – від $3 до $6 за 1 кв. м/міс. (без ПДВ).

Середньозважений рівень вакантності в професійних БЦ класів А і В склав 14,5% (для класу А – 20% для класу В – 12%).

«За підсумками 2012 р. обсяг нової пропозиції офісних приміщень склав 190 тис. кв. м. Загальний обсяг якісних офісних приміщень до кінця року в Києві досяг рівня 1,48 млн. кв. м, представлених в 130 бізнес-центрах класів «А» і «В».

Рекордний обсяг нової пропозиції привів до збільшення вакантності і активної цінової конкуренції. З урахуванням поточного обсягу попиту для поглинання нової пропозиції 2012 р. і стабілізації ринку буде потрібно близько двох-трьох років», – зазначив керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Віктор Оборський.