Рішення Київради відлякують інвесторів — експерт

19 серпня відбудеться сесія Київради. Опозиція має намір бойкотувати її, оскільки вважає незаконною, а влада — захищати, щоб вирішити соціальні та інфраструктурні питання. Але вся ця боротьба відлякує інвесторів, які бояться правових колізій

Депутати Київської міської ради впевнені, що 19 серпня, коли Київрада збереться на пленарне засідання, будуть провокації.

“Те, що будуть провокації — вони будуть. У Верховній Раді канікули, а в Київраді є сьогодні чудовий майданчик для піару у відпускний період. Те, що будуть провокації — це на 100%, на жаль”, — заявив член постійної комісії Київради з питань правопорядку, регламенту депутатської етики Олексій Самохін.

З таким прогнозом згоден і депутат Київради, член постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування Віктор Гринюк. Він також зазначив, що провокації, за великим рахунком, ніхто в Київраді не боїться.

“Було б непогано, щоб на цей раз депутати Верховної Ради та їх помічники, які прийдуть в зал, щоб вони усвідомлювали, що на кону — серйозні речі: добудова Поштової площі, метро на Теремки і доплата бюджетникам”, — зазначив Гринюк.

Гринюк також повідомив, що депутати Київської міської ради мають намір знову звернутися до Верховної Ради України з проханням призначити вибори в Київраду. “Звернення вже готове. Відсотків 60 депутатів його підписали”, — сказав він. Він підкреслив, що ті, хто не підписав це звернення, підпишуть його 19 серпня, коли депутати зберуться на сесію Київради.

За словами Гринюка, це вже буде третє звернення до Верховної Ради з цього приводу, оскільки на два попередніх парламент не відповів. Він також висловив сподівання, щоб Верховна Рада України у вересні, в перший тиждень своєї роботи, призначила вибори в Київраду з тим, щоб вони пройшли до кінця нинішнього року.

“Під кінець року вибори в Києві можна було б провести. І це значною мірою вирішило б ситуацію, яка склалася з цими виборами відбулася”, — підкреслив Гринюк.

На думку Гринюка, Верховна Рада України не призначає вибори в Київраду тому що “дуже зручно використовувати ситуацію для досягнення своїх короткочасних практичних цілей”.

Політолог Олексій Палій вважає, що питання легітимності рішень Київради сьогодні відлякують інвесторів. “Наше законодавство і судові рішення створили правові колізії, які дають інвесторам підстави сумніватися, що сьогоднішні рішення Київради можуть бути законно оскаржені при наступній владі. Тому сьогодні ціна землі і нерухомості дуже сильно знецінюється в очах інвесторів”, — уточнив він.

Директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Девянко розповіла, що зарубіжні інвестори купувати або брати в оренду землю в нинішній ситуації з Київрадою будуть, але з побоюванням.

“Що б не відбувалося, бізнес не може зупинятися. Звичайно, це ризик, і якщо інвестори вкладають гроші, вони віддають собі в цьому звіт, такі завжди знайдуться. Ті, хто не хоче йти на ризик, не укладатимуть угод, так що можливо продажів стане менше, але повністю вони не припиняться”, — пояснила вона.