Ріелтори України підвели підсумки «Євро-2012»

Вітчизняні ріелтори проаналізували результати Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Правда, фахівців цікавила не турнірна таблиця, а попит на нерухомість під час проведення змагання.

Загальний висновок аналітиків, що Чемпіонат Європи не сильно вплинув на попит і ціну на ринку. Лише на деяких сегментах ринку тимчасово відбулися зміни.

Більшість уболівальників воліли селитися в наметових містечках і недорогих готелях. Причому, наплив їх був не настільки великий, щоб зміг вплинути на вартість оренди хостелів низького цінового рівня.

У Києві, Харкові, Львові під час проведення Чемпіонату приблизно в два рази зросла ціна на квартири подобово: з 70-100 до 150-200 доларів на добу. Але при підвищенні цін удвічі, попит став трохи нижче. Як сказано вище, наплив туристів не був настільки масовим, а пропозицій по розміщенню в цих містах України багато, тому надприбутків ніхто на ринку оренди не отримав.

За оцінками фахівців з різних агентств нерухомості України, готелі були заповнені приблизно на 30-40%. А попит на короткострокову оренду квартир був вище. Гості заповнили приблизно 50-65% пропонованих квартир.

Аналітики відзначають, що багато іноземців просто не знали, яке розміщення може запропонувати ринок нерухомості України. Інформація на англійській та інших мовах практично відсутня. Багато туристів цілком могли б віддати перевагу окрему комфортну квартиру для подобової оренди або обрати готель собі по душі. Але через відсутність інформації, вболівальники величезними групами селилися в наметових таборах «як всі».