Ріелтори просять Азарова створити прозорий механізм оцінки нерухомого майна

Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) звернулася до прем’єр-міністру Миколі Азарову з проханням вжити заходів щодо створення прозорого механізму оцінювання нерухомості для цілей оподаткування.

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті АФНУ.

“Ми просимо Вас не допустити впровадження цієї напівкримінальної схеми та вжити заходів”,— йдеться в повідомленні.

Зокрема, ріелтори просять визнати за оцінювачами, які отримали кваліфікаційні документи відповідно до закону “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” права здійснювати оцінку для цілей оподаткування.

Для цього АФНУ просить скасувати відповідні накази Фонду державного майна (ФДМ), а також скасувати наказ Міністерства юстиції.

Нагадаємо, ФДМ склав список з 12 суб’єктів оціночної діяльності, які включені до Державного реєстру оцінювачів. До реєстру увійшли: ТОВ “Альтаріка”, “Анніт”, “Графітек Лтд”, “Інтек-плюс”, “Керкіон”, “Лаодіка”, “Легранд Лтд”, “Одеон-2010”, “Прінтсел”, “Россторг”, “Стілпарк” і “Юринтегро”.

Раніше Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав наказ про зміни в Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Тепер нотаріуси зобов’язані посвідчувати договори з нерухомим майном лише за наявності оціночної вартості майна, що здійснена сертифікованими суб’єктами оціночної діяльності.