Ріелтори підуть у тінь

Що чекає на українських рiелторв пiсля прийняття закону “Про ріелторську діяльність”.

Верховну Раду просять блокувати проект Закону України “Про ріелторську діяльність”. Відповідну вимогу винесло Миколаївське регіональне відділення Асоціації фахівців з нерухомості України. До такого рішення члени асоціації прийшли після обговорення законопроекту.

Згідно із заявою голови Миколаївського Регіонального відділення АСНУ Андрія Олейникова, члени Миколаївського регіонального відділення АФНУ, провівши обговорення проекту Закону України “Про ріелторську діяльність”, зареєстрованого у Верховній Раді № 8781 від 7.07.2011г., прийшли до висновків:

1. Даний закон при вступі в дію повністю дестабілізує ринок нерухомості.
2. Оператори ринку нерухомості, що працюють або намагаються працювати, у відкриту підуть у тінь.
3. Економіка держави не виграє, тому що гроші з ріелторів підуть не в бюджет, а в казну Ріелторської палати (в кишені конкретних людей).
4. Різко зросте рівень корупції на ринку нерухомості.
5. Ціни на нерухомість впадуть.
6. Прийняття закону № 8781 суперечить загальній політиці держави щодо свободи підприємництва та дерегулювання підприємницької діяльності.
7. Прийняття вищезазначеного закону не вплине на ринок тіньових посередників, які займаються нерухомістю, а тільки збільшить обсяг цього ринку.

Зазначимо, законопроект “Про ріелторську діяльність”, спрямований на врегулювання на законодавчому рівні ріелторської діяльності на ринку нерухомості країни, був запропонований народним депутатом Партії регіонів Ігорем Прасоловим і зареєстрований в парламенті 7 липня.