Ріелтори підтримують законодавчу ініціативу уряду

Українські ріелтори вітають ініціативу уряду привести законодавче регулювання ринку нерухомості до європейських стандартів. Представники галузі підтримують підготовлений Міністерством економіки проект Закону України «Про особливості здійснення ріелторської діяльності».

«Ріелтори чекали цього документа вже років 5-7. Власне, не конкретно, а взагалі документа, що регламентує їх діяльність. Тому, безумовно, це — позитивний момент. Про це заявив Олександр Бондаренко, голова ВГО «Ріелторська палата України».

За словами експертів, на даний момент діяльність ріелторів не врегульована законодавством, що нерідко призводить до шахрайств на ринку нерухомості, завищення вартості послуг, затягування процесу оформлення прав на нерухоме майно. Метою розробки законопроекту «Про особливості здійснення ріелторської діяльності» стало створення системи захисту прав споживачів ріелторських послуг, забезпечення належного рівня професійної діяльності учасників цієї сфери ринку. Підготовлений Кабміном документ зобов’яже ріелторів проходити сертифікацію та з періодичністю один раз у три роки підвищувати свою кваліфікацію. Для отримання сертифіката ріелтори повинні будуть надати документи про вищу освіту та про наявність не менше одного року стажу в галузі. Крім того, здійснення ріелторської діяльності стане неможливим без наявності договору страхування цивільно-правової відповідальності.

«Сертифікація — це тест на профпридатність. А, як відомо, на ринку ріелторських послуг зараз розвелося надто багато людей, які позиціонують себе як професіоналів, але насправді такими не є. Вони часто-густо порушують морально-етичні норми, підриваючи довіру людей до роботи справжніх професіоналів, для яких дотримання таких норм є обов’язковим», — підкреслив голова ВГО «Ріелторська палата України».

Прийняття законопроекту дозволить значно спростити процедуру оформлення угод, запровадити чітку та прозору цінову політику для учасників, а також забезпечити державний контроль над сегментом. При цьому фахівці вважають, що даний крок не вплине на ринок нерухомості і не призведе до подорожчання вартості ріелторських послуг. «Від законодавчого врегулювання виграють і споживачі, і професіонали», — зазначив Олександр Бондаренко.