Ріелтори переоцінили попит на нерухомість

Введення обмеження на розрахунки готівкою не стимулювало ринок нерухомості в Україні. Так, замість запланованого підвищеного попиту, який прогнозували деякі експерти, сталося навпаки – сильне просідання кількості угод.

Про це повідомляють аналітики сайту приватних оголошень Slando, дослідивши пропозиції та попит на квартири і будинки в Україні.

У період з травня по липень кількість угод на ринку нерухомості скоротилася в рази. Продаж квартир впали втричі, а будинків – в чотири рази. Крім сезонного фактору, коли влітку число продажів традиційно падає, зменшення числа угод вплинуло також прагнення продавців заробити на ажіотажі, який, на думку деяких експертів, повинен був виникнути через введення обмежень розрахунків готівкою з 1 вересня 2013 року.

Так, у порівнянні з цінами, які зафіксували аналітики Slando в травні, вартість нерухомості зросла на 5-10%. Враховуючи, що жодних економічних передумов для зростання цін не було, то можна сказати, що подорожчання обумовлене лише бажанням «зірвати куш» під час підвищеного попиту, якого так і не сталося.

Зараз середня вартість квартири в Україні становить $40,3 тис. за однокімнатну, $62,5 тис. за «двушку» і $101 тис. за трикімнатну. Тоді як в травні ціни були на рівні $37,1 тис. за однокімнатну, $58,8 тис. за двокімнатну $90,6 тис. за трикімнатну. При цьому високі ціни на квартири спостерігаються тільки у великих містах. Якщо шукати житло в невеликих селищах далеко від мегаполісів, то розцінки там будуть в рази нижче.