Ріелторську діяльність врегулюють

Опубліковано проект закону «Про особливості здійснення ріелторської діяльності», розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Документ ставить за мету врегулювати діяльність ріелторів.

Зокрема, він визначає необхідні вимоги, які дають право на заняття рієлторською діяльністю. У їх числі – вища освіта, володіння державною мовою, навчання за програмою базової підготовки або стажування протягом одного року. Крім того ріелтору необхідно буде скласти кваліфікаційний іспит, отримати кваліфікаційне свідоцтво ріелтора та зареєструватися в Державному реєстрі суб’єктів ріелторської діяльності.

Зазначений реєстр повинен буде вести Фонд державного майна України (ФДМУ). У нього будуть вноситися дані про фізичних осіб, яким видано кваліфікаційні свідоцтва, та суб’єктів ріелторської діяльності, які отримали сертифікати. ФДМУ також буде видавати ріелторам сертифікати, які підтверджують право на зайняття ріелторською діяльністю. Наявність сертифіката стане обов’язковим для будь-якого ріелтора. За отримання сертифіката необхідно буде заплатити суму в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Без сертифіката реелтторская діяльність буде заборонена.

Крім того, ріелторам необхідно буде раз у три роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації. За підсумками навчання ріелтор буде складати іспит, за результатами якого йому будуть видавати кваліфікаційне свідоцтво. За невиконання цієї вимоги у ріелтора можуть відібрати кваліфікаційне свідоцтво.