Ріелтери: Не варто поспішати з покупкою нерухомості в Хорватії

Ріелтери поки не рекомендують купувати нерухомість в Хорватії, яка через 2 роки стане членом ЄС.

Ось уже кілька років в країні на законодавчому рівні йде процес “причісування” та зміни законів під норми ЄС. Найбільш відчутно ці зміни, особливо в питаннях проживання понад 90 днів, отримання ВНЖ, ПМЖ, відображаються на іноземних покупців нерухомості, для яких всі ці питання пов’язані, так як, маючи нерухомість, їм не хочеться зустрічатися з візовими проблемами.

Кілька років тому в Хорватії набув чинності “Закон про іноземців”, який дуже сильно ускладнив життя тим, хто хотів отримати ВНЖ і вести в Хорватії свій бізнес. До того ж частина покупців особливо не хвилювалася, завдяки тому, що Хорватія два роки поспіль відкривала з квітня по жовтень свої кордони.

Але з наступного року безперешкодного проїзду в Хорватії вже не буде, країна вийде на фінішну пряму у вступі в ЄС. До того ж пару місяців тому був розроблений новий проект закону про іноземців. Він ще не прийнятий, натомість загальні риси і бажання хорватських законодавців вже зрозумілі. З’являються візи, посилюються вимоги до тих, хто хоче там жити і вести бізнес. А саме: значно збільшується статутний капітал, необхідність працевлаштування місцевого населення і т. п.