Реставрація історичних будівель зацікавить забудовників, коли закінчаться вільні ділянки

На сьогоднішній день забудовників, які бажають зайнятися реконструкцією морально застарілих будівель, не кажучи вже про реставрації історичних будівель, у Києві – трохи. Причина цього полягає в тому, що є ще вільні ділянки під забудову з меншою кількістю обмежень.

Таку думку озвучила архітектор Ганна Іскіердо.

За її словами відновлення пам’яток архітектури вимагає не тільки високого рівня реставраційних робіт, грамотності проектувальників, але і складно з інженерно-технічної точки зору. При цьому рентабельність такої будівлі в рази нижче, ніж, наприклад, висотки, побудованої на вільній ділянці.

«Будівля «у віці» вимагає глибокого вивчення його архітектурної історії. Є й необхідність у проведенні низки заходів з дослідження несучих конструкцій, їх посилення, моніторингу суміжних будівель, наукового супроводу, заміни застарілих комунікацій і мереж, пристосування планувальної схеми до нової функції. До цього можна ще додати і обмеження, що виникають із-за прилеглої забудови. Часто біля історичних об’єктів впритул зведені інші будівлі, що ускладнює роботи», – говорить експерт.

Саме тому побудувати «з нуля» економічно вигідніше, ніж реставрувати вже те, що є. Але в майбутньому, коли будувати в центрі буде ніде, реставрувати і почнуть реконструювати історичні об’єкти.

«Щоб вже сьогодні зберегти історичні будівлі, потрібно збільшити інвестиційну привабливість таких об’єктів. У даному випадку необхідна з боку влади «програма лояльності» для інвесторів, які бажають відновити пам’ятки архітектури», – зазначила Іскіердо.