Ремонтувати квартиру перед продажем?

Сьогодні ринок вторинної нерухомості відчуває себе цілком упевнено, незважаючи на удавану відсутність грошей у населення і складності в отриманні цільових кредитів.

І справа не в тому, що всі раптом вирішили терміново вкласти гроші в нерухомість, а, швидше, в достатку пропозиції. Немає нічого дивного в тому, що покупець протягом дня цілком може оглянути кілька десятків квартир, виставлених на продаж, – і так може тривати тиждень або два.

У ситуації, коли потенційний покупець прискіпливо вибирає житло, яке надало йому в якості варіантів агентство нерухомості, для власника квартири, виставленої на продаж, важливо не продешевити. Адже як зміниться ситуація з цінами не відомо. І потім, вдалою угода може вважатися, якщо ви дійсно не торгувалися, а отримали саме ту суму, на яку розраховували. Допомогти в цьому агентство навряд чи зможе, оскільки в більшості своїй вони лише виконують функції сполучної ланки між покупцем і продавцем, допомагають їм зустрітися, але чекати від них чогось більшого не варто.

Серед тих факторів, які, ймовірно, впливають на вартість квартири, багато особливо виділяють ремонт, проведені в квартирі перед продажем. Чи це Так? Можна “відбити” гроші, вкладені в ремонт квартири перед продажем, включивши його у вартість?

Коли мова йде про купівлю-продажу вторинного житла, реалізація якого приносить майже половину доходу будь неспециализированному агентству ремонт, фактично, є вкладенням грошей і власного часу в нікуди. У самому справі – при купівлі вторинного житла майбутній власник однозначно передбачає, що ремонт доведеться робити самому, незалежно від стану купленої квартири. Справа або в нашому менталітеті, або в тому, що ціни на ремонт високі – невідомо. Однак факт – при торзі перед укладанням угоди заява продавця про те, що в квартирі зроблений ремонт, тому її вартість дорівнює X, може викликати лише посмішку покупця або зовсім його відлякати.

Незалежно від того, чи є посередниками між продавцем і покупцем агентства нерухомості, вони намагаються укласти угоду швидше, а висока ціна за квартиру відсуває продаж на час, прямо пропорційний вартості. Єдине, в чому може допомогти ремонт (якщо його вартість не включена в ціну квартири) так це у швидкості продажу. Чиста та доглянута квартира приверне набагато більше уваги… але тільки в тому випадку, якщо її ціна не буде вище оцінки професійним ріелтором.