Рекордні угоди на ринку житла

Названі найдорожчі операції на світовому ринку нерухомості.

Експерти міжнародного агентства нерухомості Savills склали рейтинг найбільш дорогих за вартістю квадратного метра угод з житлом у 10 найбільших містах світу за останні 4 роки. У кожному місті фахівці відібрали за рекордною покупки, здійсненої на відкритому ринку. На першому місці виявилася операція 2008 року по купівлі будинку на лондонській вулиці Kensington Palace Gardens, коли вартість «квадрата» становить 142,3 тисячі доларів.

На другій позиції розташувалася покупка особняка в елітному районі Гонконгу Deep Water Bay Road. За квадратний метр в 2011 році покупець заплатив 140,5 тисячі доларів. Замикає трійку лідерів угода з квартирою в новобудові Нью-Йорку (район 15 Central Park West), укладена за ціною 138,8 тисячі доларів за квадратний метр.

Четверту сходинку посіла продана в 2007 році квартира в Токіо (85,3 тисячі доларів за «квадрат»), п’яту – апартаменти в Парижі (2009 рік, 65,2 тисячі доларів). На шостому місці розмістилася квартира в Сінгапурі, реалізована в минулому році за 56,9 тисячі доларів за квадратний метр.

На сьомій позиції опинилася квартира в московському житловому комплексі «Кристал Хаус». В рамках укладеної В 2011 році угоди вартість квадратного метра там склала 40,1 тисячі доларів. Мова йде про квартиру загальною площею 1230 «квадратів» з 6 машиномісцями. Квартира розташовується на п’яти надземних і двох підземних поверхах будівлі.

Восьму сходинку рейтингу посіла операція з придбання квартири в новобудові в Шанхаї (2010 рік, 30,1 тисячі доларів за «квадрат»). Замикають список будинок в Сіднеї (2011 рік, 28,4 тисячі доларів) і квартира в Мумбаї (2012 рік, 23,4 тисячі доларів).

Аналітики підкреслюють, що сім з десяти найбільш дорогих угод були укладені протягом останніх двох років, а шість з десяти реалізованих об’єктів продані на первинному ринку.

Компанії Knight Frank і Citi Private Bank раніше повідомляли, що за підсумками 2011 року світовим лідером за середньої вартості елітної житлової нерухомості стало князівство Монако, де «квадрат» пропонується в середньому за 58,3 тисячі доларів. На другій позиції за ціною пропозиції виявився курортний район Кап-Ферра у Франції (51,8 тисячі доларів), на третьому Лондон (48,9 тисячі доларів).