Рекомендації для інвесторів на 2012 рік від керівника британської компанії Assetz

Глава британської інвестиційної компанії Assetz Стюарт Ло, розповів в нерухомість яких країн найкраще направити кошти в новому році.

В першу чергу, експерт відносить до таких держав Великобританії, де річна прибуток від оренди житла з хорошим розташуванням становить близько 8 % від вартості об’єкта. У цій країні спостерігається недолік нової нерухомості, і обсяги будівництва раніше малі. Тому, за оцінці Ло, затребуваних районах попит вище пропозиції ще як мінімум десять років. Вартість оренди при цьому буде зростати.

Лондон більше підходить для покупки житла з метою перепродажу, а інші популярні локації — для отримання прибутку від оренди. Крім того, інвесторам варто звернути увагу на студентське житло у Великобританії.

У США зараз великий вибір нерухомості, вилученої за несплату по іпотеці. Частка домовласників в США за кілька років знизилася з 70 до 60 %. Житло подешевшало, але прибутковість залишається на рівні 9-15 %, тому що високий попит на оренду.

Багато інвестори цікавляться Дубаєм. Під час економічної кризи в цьому еміраті практично перестали будувати житло, але останнім часом ситуація змінилася на краще, особливо у найбільш затребуваних локаціях. Попит на нові апартаменти преміум-класу тут вище, ніж пропозиція. Ціни знову почали зростати, але на вартості оренди це поки не відбилося: за 2011 рік цей показник впав на 10 %.

В Іспанії зараз можна придбати нерухомість за безцінь. Тут близько мільйона незатребуваних нових будинків, і продавцям доводиться йти на поступки. Через деякий час, коли ціни виростуть, можна буде вигідно перепродати таке житло. Проте не варто розраховувати на велику прибуток від оренди, тому що пропозиція на ринку значно вище, ніж попит.

Експерт не радить інвесторам купувати нерухомість в Греції, незважаючи на низькі ціни. На його думку, ця країна незабаром покине єврозону. Крім того, ринок житла тут ще не досяг дна.