Рейтинг столичних скандальних будівництв

Складено рейтинг місць, де забудовники незаконно вирубують дерева, руйнує будівлі і спотворюють вигляд міста

Перше по злободенності місце посіла будівництво на Андріївському узвозі. Тут воістину розгорнулася справжня вакханалія. Компанія-забудовник «Еста-Холдинг», що належить Рінату Ахметову, знесла декілька будівель, а після невстановленими особами були зрізані дерева на частині Замкової гори. Після низки скандалів, під час яких на захист історичної частини міста встали депутати, громадські активісти та екологи, замість спочатку планувався торгового центру було вирішено побудувати зону відпочинку. Ділянка ж на Замковій горі, який був відданий ще в 2005 році ТОВ «Маркон» під будівництво готельного комплексу, влада пообіцяла повернути місту.

Конча-Заспа. Тут у Голосіївському лісі компанією «Грітіс» було вирубано понад 9 га лісу. За даним фактом було порушено кримінальну справу. Крім цього, елітне містечко під Києвом відзначився скандалом із зведенням дорогого комплексу для дітей-сиріт. При його зведенні був вирубаний ліс вздовж Столичного шосе.

Сквер на вулиці Леся Курбаса. В ніч з 10 на 11 березня підприємство, яке орендує земельну ділянку за вказаною адресою, вирубило 89 дерев без відповідних ордерів та дозволів на це. У зв’язку з цим міська влада звернулася в органи прокуратури для перевірки дій керівництва підприємства та притягнення порушників до відповідальності. Збиток становить понад 118 тис. грн, а відновна вартість зрубаних дерев — 998 тис. грн.

Сквер ім. Стуса на перетині пр. Палладіна і Перемоги. Тут приватний підприємець спиляв 84 дерева. У прокуратурі Києва оцінили збиток в 120 тис. грн.

Дарниця. Тут будівельні скандали слідують один за іншим, благо район залишається одним з найзеленіших в столиці. В останній раз таке собі ТОВ «Маркет-Люкс» зрубало більше сотні дерев на розі вулиць Червоноткацька і Червоногвардійська (поруч зі стадіоном «Авангард»).

Голосіївський ліс — безумовно, самий швидко зникає ліс столиці. Тут зводять під нуль цілі гектари землі. Наприклад, на 23-му кілометрі Столичного шосе представниками ТОВ «Будінвестгруп» було вирубано близько 100 га лісу. За результатами перевірки цієї ділянки був пред’явлений позов до Господарського суду Києва про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Ще 271 дерево було вирубане якимось ТОВ «Серж». Ділянка 0,75 га був розташований на вулиці Острівний, 12 у Голосіївському районі. За фактом вирубки також було відкрито кримінальну справу.

Святошинський ліс. Скандал з вирубкою тут досяг таких масштабів, що проблемою зайнялися навіть радники президента. На ділянках, відданих Київрадою Голосіївському природному заповіднику, вирубали 234 дерева та чагарників, з яких півтори сотні — дуби, яким понад 140 років. В результаті комунальне підприємство «Святошинське лісопаркове господарство» звернулося до Київради з проханням допомогти припинити знищення дерев. Згідно з підготовленим в НАН України обгрунтуванню, велика частина Святошинського ЛПГ повинна увійти до складу окремого філіалу Національного природного парку «Голосіївський» – «Біличанський ліс».

Біличанський ліс. Вирубка велася на території смт. Коцюбинське. Будівельний конфлікт завершився тим, що Київська обласна рада прийняла рішення розширити територію Національного природного парку «Голосіївський» за рахунок Біличанського лісу, розташованого між смт. Коцюбинське та містом Ірпінь. Цей конфлікт можна розглядати як продовження попереднього.

Жуків острів. 25 серпня невідомі зрубали 5 га лісу в Національному заповіднику «Жуків острів». За словами свідків, це зайняло всього лише 6 годин. Тільки розгорівся Скандал, тому ніяких подробиць про подію немає. Але відомо, що в 2008-2009 роках тутешню землю вже намагалися забудувати представники агрокомбінату «Хотівський».

Троєщинський ліс. Навколо озера Алмазного під виглядом планової вирубки дерев, постраждалих від пожеж, знищуються рідкісні ділянки ще живого лісу. Територія вирубки постійно розширюється.

Протасів Яр. Тут Київська прокуратура подала позов до Господарського суду столиці про скасування рішення Київради, яким він виділив ділянку у 3,23 га на вул. Амосова у Солом’янському районі для будівництва житлово-торговельного комплексу з паркінгом ТОВ «Бора».