Рейтинг найдорожчих квартир в Києві за 2011 рік

Пропонуємо вашій увазі рейтинг ТОП-3 найдорожчих квартир в новобудовах Києва, виставлених на продаж в 2011 році.

Бажання заможних українців купити “преміум-квадрати” в ексклюзивному будинку з видом на Лавру, Дніпро або Софіївський собор призвело до того, що вартість житла класу деЛюкс продовжує зашкалювати, измеряясь десятками мільйонів доларів.

Рекорд в $11,5 млн.

Вже кілька років поспіль найдорожчою квартирою на первинному ринку житла Києва є дворівневий пентхаус вільної планування загальною площею 540 кв. м. Пентхаус займає два верхніх поверхи в новому розкішному будинку на дев’ять квартир на вулиці Десятинній.

Вартість цих розкішних апартаментів становить рекордні для Києва $11,5 млн. Пентхаус продається в стані “після будівельників”. Унікальна особливість пентхауса — наявність двох власних дров’яних камінів і експлуатована покрівля для створення відкритої тераси.

На другому місці в рейтингу знаходиться дворівневий пентхаус загальною площею 550 кв. м. в житловому комплексі класу De Luxe Fresco Sofia на вулиці Гончара. Вартість даного об’єкта на $3,5 млн. нижче лідера і становить $7,9 млн.

Власна служба експлуатації комплексу забезпечує адміністративну функцію управління, обслуговування інженерних систем комплексу та організацію сервісу рівня готеля 5* для його жителів. У комплексі є фітнес-центр і підземний паркінг.

Замикає трійку лідерів дворівневий пентхаус в житловому комплексі “Липська вежа” загальною площею 504 кв. м з панорамним видом на Хрещатик, Дніпро, Маріїнський парк, Михайлівський і Софіївський собори. Розташований на вулиці Інститутській. За цей елітний об’єкт доведеться заплатити ні багато ні мало $7,5 млн.

На території комплексу розташовані фітнес-студія зі СПА-салоном і басейном, обгороджений двір з ландшафтним дизайном та дитячим майданчиком (продовження рейтингу дивіться у графіку нижче).

Кількість угод не зміниться

Експерти впевнені, що в цьому році, як і в минулому, особливих передумов для зниження кількості угод в елітному сегменті немає. Частка дорогого сегменту буде стабільно займати 5-6% від загального обсягу.

За підсумками 2011 року сегмент елітного житла Києва (вартістю від $300 тис.) склав 4,6% від загального обсягу операцій купівлі-продажу, що на 1,3% менше, ніж у 2010 році, такі дані наводить АН Park Lane. Найпомітніше просідання ринку, за оцінками аналітиків цієї компанії, що відбулося в останні місяці 2011 року.

Також варто відзначити, що останнім часом попит в рівних частках розподіляється між сучасним житловим фондом та будинками ранньої забудови (“сталінки”, царські будинки). У структурі ринку елітної нерухомості квартири склали 84,2%, заміські будинки — 8,5%, комерційні та нежитлові приміщення — 7,3%.

“Ми розраховуємо, що в 2012 році, за умови розвитку економіки та іпотечного кредитування, частка елітного сегмента зросте до 6-7%, при песимістичному сценарії залишиться стабільною — в межах 5%”, — зазначила генеральний директор АН Park Lane Галина Мельникова.

Основні ознаки елітної нерухомості:

  • Будинок розташований в центрі міста
  • Гарний панорамний вид з вікон
  • Загальна площа не менше 300 кв. м
  • Зручне планування
  • Просторий хол, наявність гостьового санвузла
  • Висота стель не менше 3,5 м
  • Не більше трьох квартир на поверсі
  • Під’їзд
  • Підземний паркінг
  • Наявність зеленій території