Рейтинг найбільш привабливих міст для інвестування в нерухомість: ТОП-30 перетвориться в ТОП-50

Левова частка всіх світових інвестицій у нерухомість направляється в 30 міст, причому чверть від загального обсягу – в Лондон, Токіо, Нью-Йорк, Гонконг і Париж.

Ця картина повинна змінитися в наступному десятилітті, коли нові міста, такі як Пекін, Шанхай, Москва і Сан-Паулу, стануть серйозними конкурентами в гонці за “інвестиційні долари”. Зараз ці ринки увійшли в топ-30 міст з найбільшим обсягом інвестицій у світі.

Про це йдеться у дослідженні “A New World of Cities: Redefining the Real Estate Investment Map” (“Новий світ міст: перевизначення інвестиційної карти ринку нерухомості“) компанії Jones Lang LaSalle, текстом якого володіє ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з результатами дослідження, 50% інвестицій в нерухомість сконцентровані в 30 містах світу. Лондон і Париж як і раніше залишаються в першій п’ятірці міст, в які направляються інвестиції в нерухомість. Перша “інвестиційна” десятка 2011 року включає п’ять міст Азії, тоді як в 2004 році таких міст було всього два. До 2020 року роль Китаю збільшиться ще більше.

В даний час в першій десятці представлені три північноамериканських міста – Нью-Йорк, Вашингтон і Торонто. Прогнозується, що топ-30 найбільш швидко зростаючих міст в майбутньому включить шість міст США.

До 2020 року топ-30 міст з високою інвестиційною активністю на ринку нерухомості перетвориться в топ-50 завдяки тому, що розвиток цифрових технологій дозволить корпораціям розміщуватися поза традиційних ключових міст.

“Ми вже зараз спостерігаємо зміни в географічному розподілі інвестиційного капіталу в секторі нерухомості. Ведуча 30-ка міст, які отримують основні гроші на глобальному ринку нерухомості, збільшиться до 50-ти у зв’язку з диверсифікацією інвесторами своїх портфелів і розширенням корпоративними орендарями географії своєї присутності, в тому числі за рахунок країн, – говорить Пітер Робертс, виконавчий директор компанії Jones Lang LaSalle по Північній і Південній Америці.

– Цієї експансії буде сприяти розвиток цифрового зв’язку, оскільки компаніям більше не потрібно фізично знаходитися в тих чи інших найбільших містах світу”.

Очікується, що в країнах БРІК темпи зростання на ринку офісної нерухомості класу “A” становитимуть 10% в рік в наступному десятилітті. З них найкращі перспективи у Китаю, де знаходяться десять найбільш швидко зростаючих нових міст світу за обсягом ВВП. Список очолюють Чунцин, Тяньцзінь і Ченду.

Хоча у світі багато уваги приділяється зростанню міст в Азії, міста США є серйозною противагою. Майже половина світової офісної нерухомості перебуває у США, і більше однієї третини всіх інвестицій в комерційну нерухомість направляється в міста цієї країни.

За прогнозами Jones Lang LaSalle, одинадцять з американських міст увійдуть в 30 найбільших міст світу за обсягом ВВП до 2020 року. Шість із 30 найбільш швидко зростаючих міст за показником ВВП будуть містами США, у тому числі Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Чикаго, Вашингтон, Даллас і Х’юстон.

Незважаючи на економічні проблеми в Європі, Лондон залишився найбільшим інвестиційним ринком у сфері нерухомості в регіоні. У 2010 році та за перші три квартали 2011 року об’єкти в Лондоні було інвестовано понад $43 млрд., що на третину більше, ніж у Токіо – друге місто світу за обсягом інвестицій.

“Крім Лондона, іншими мега-містами Європи є Париж, Москва і Стамбул, – заявив Крістіан Ульбрих, виконавчий директор Jones Lang LaSalle по регіону EMEA.

– Це справжні світові центри з диверсифікованими економіками. Інші міста, такі як Мюнхен і Стокгольм, пропонують хороші умови для інвестицій в нерухомість і орієнтовані на інновації, що зіграє в їх користь при низьких темпах економічного зростання”.

У той час як інвестори як і раніше воліють інвестувати у великі, стабільні і міста з прозорою економікою, нові регіони розкривають світові нові можливості.

Інвестори будуть диверсифікувати свої портфелі і почнуть шукати нові міста для вкладень в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також міста другого і третього рівня на Заході, упевнений експерт.