Рейтинг країн, які володіють земельними ділянками за кордоном

Хто ж найбільше скуповує землю за кордоном?

Група міжнародних аналітиків підготувала глобальний рейтинг країн, котрі скупили чи взяли в оренду найбільшу кількість земельних ділянок за кордоном. При цьому враховуються операції, які проводили уряди і державні корпорації, так і приватні організації. Всі ці дані містяться у звіті під назвою «Транснаціональні операції з землею».

У підсумку найактивнішим покупцем іноземних земель визнана Індія, яка за останні 10 років набула майже 5,5 млн. га землі. Найбільшу покупку зробив індійський концерн Tata, придбавши майже 5 млн. акрів землі в Індонезії з метою забезпечення продовольством Індії.

На другому місці ще одна густонаселена країна – Китай, купив також понад 5 млн. га землі за кордоном. На третьому місці – США, які придбали понад 4 млн. га землі, як для промислових цілей, так і для виробництва продовольства. Четверте місце займає Малайзія, здійснила великі покупки землі в Індонезії. Замикає п’ятірку Великобританія.

Далі йдуть Південна Корея, Італія та Ізраїль, а також дві арабські країни – Саудівська Аравія і ОАЕ. Покупки земель проводилися головним чином у країнах Африки та Азії. Цікаво, що до найбільшим покупцям землі за кордоном відноситься і Канада є другою за величиною країною світу. Канадці закупили великі ділянки в Австралії для виробництва лісу.

В цілому ж, у всьому світі закордонним інвесторам продано або здано в оренду понад 2 млн. кв. км, що становить площа двох ПАР.