Рейтинг кращих міст світу

Economist Intelligence Unit, за замовленням компанії Citigroup, упорядкував 120 міст світу з точки зору їх глобальної конкурентоспроможності при залученні капіталу, бізнесу, талантів і туристів на 2013 рік.

Як пише портал The Local, у рейтингу, опублікованому на цьому тижні, Стокгольм приєднався до Парижу і Лондону у першому десятку найбільш конкурентоспроможних міст в Європі. Глобальний список очолив Нью-Йорк, слідом за ним йде Лондон, а Сінгапур, Гонконг і Токіо замикають першу п’ятірку.

Рейтинг кожного міста, крім економічних показників, враховує його розмір і зріст, розвиток нормативно-правової бази, державних і приватних установ, якість людського капіталу, культурні аспекти і якість системи управління природоохоронною діяльністю.

Значення такої класифікації – вказати великим містам, в якому напрямку рухатися, оскільки понад 50 відсотків населення земної кулі вже живе в містах, виробляючи понад 80 відсотків світового ВВП. Крім того, доповідь прогнозує, що майже весь глобальне економічне зростання в найближчі 30 років відбудеться в міських районах.

Стокгольм здійснив самий великий стрибок, порівняно з минулим роком, піднявшись з 13-го на 8-е місце, Лондон, який займав у 2012-му четверте місце рейтингу, зараз на почесному другому. Також порівняно з 2012 роком покращили свої результати Тайбей (з 14-го на 11-е місце), Копенгаген, який досяг 15-го місця, і Осло (34-е).

Десятка кращих міст світу

1. Нью-Йорк
2. Лондон
3. Сінгапур
4. Гонконг
5. Токіо
6. Сідней
7. Париж
8. Стокгольм
9. Чикаго
10. Торонто