Регіонали хочуть відродити МЖК

Прийняття закону про молодіжну житлово-будівельну кооперацію дозволить молодим сім’ям за кілька років отримати власне житло, замість того, щоб знімати.

Про це в ефірі “Радіо “Ера-FМ” заявив народний депутат України від партії регіонів, голова підкомітету з питань страхової діяльності, регулювання ріелторської діяльності та інших операцій на ринку нерухомості, оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Андрій Пінчук.

Народний депутат повідомив, що відповідний законопроект, зокрема, його авторства, вже прийнятий у першому читанні. І висловив надію, що до кінця року документ ухвалять у цілому.

“Ідея дуже проста. Наприклад, є 10 молодих людей, які вирішили, що хочуть побудувати собі будинок. У собівартість входить ціна землі, ціна на підключення мереж і ціна оформлення ділянки під будівництво. Звичайно, ці люди повинні стояти в черзі, відповідати всім вимогам, щоб не було спекуляцій, щоб квартири потім не були перепродані. При цьому за землю не сплачується, комунікації підводяться за рахунок місцевих бюджетів, дозвільні процедури оформляються державною установою, що зменшує витрати і ризик корупції. І немає прибутку забудовника. Оплата за таке житло не буде великим тягарем для молодої сім’ї, яка зможе замість того, щоб знімати квартиру, за кілька років отримати власну”, – розповів Андрій Пінчук.