Регіональне будівництво: плани на майбутнє

На Буковині заплановано будівництво 12 малих ГЕС, у Севастополі побудують 2 розважальних центру, а в Донецьку відреставрують вокзал.

Програма розвитку гідроенергетики Чернівецької області передбачає будівництво 12 малих ГЕС із протипаводковими гідровузлами на гірських річках. Нові ГЕС дозволять збільшити інвестиції в економіку області, а також зберегти екологічний баланс навколишнього середовища.

Для реалізації програми місцеве управління виділяє 4 року, 2011 – 2015 рр. Вартість будівництва, на даний момент, оцінюється в 1 мільярд гривень.

У планах кримської влади, в найближчому майбутньому почати будівництво 2 об’єктів у Севастополі, аналог Діснейленду та розважальний комплекс «Водний світ».

Будівництво нових великих об’єктів дозволить поліпшити рекреаційний сегмент півострова, зокрема продовжить курортний сезон до 9 місяців. За підрахунками місцевих експертів, відвідуваність розважального центру складе близько 2 мільйонів осіб щорічно.

Комплекс «Водний світ» буде побудований за участю німецьких фахівців і стане третім етапом у реалізації інвестиційного проекту, в рамках якого зведені аквапарк «Зурбаган» і курортний комплекс «Аквамарин».

Майбутнє кримського Діснейленду поки більш туманно, бо ще невідомо на яких умовах і головне звідки будуть залучені кошти на його зведення. Крім того, майданчик під будівництво ще не визначена. Одним з можливих місць будівництва, називають майданчик в районі садибно-ландшафтного парку «Максимова дача».

Про більш конкретні терміни будівництва поки не відомо. Що стосується вартості будівництва, то ціна Діснейленду складе приблизно 100 мільйонів доларів, а «Водний світ» обійдеться в 15 мільйонів доларів.

У Донецьку більш скромні плани щодо будівництва, але не менш щодо капіталовкладень. До кінця цього року ДП «Донецька залізниця» уклала низку угод на роботи по реконструкції вокзального комплексу на Привокзальній площі та по вул. Артемівської.

ДП «Донецька залізниця» за результатами тендерів з 18 по 23 серпня уклала низку угод загальною вартістю 171,76 млн. грн на роботи з реконструкції до кінця 2011 р. вокзального комплексу на Привокзальній площі та по вул. Артемівській у Київському районі р. Донецька.

Загальна вартість реконструкції склала 171, 76 мільйон гривень. В тому числі, 80,70 мільйонів гривень – це роботи з опалення, вентиляції та кондиціювання на об’єктах вокзального комплексу, 70 мільйонів гривень – роботи з реконструкції та реставрації існуючого вокзалу на станції Донецьк, 21,06 мільйонів гривень – будівельно-монтажні, оздоблювальні, електромонтажні роботи, водопровід і каналізація в 3 і 4 блоках громадсько-торговельного комплексу при вокзалі.