Раді пропонують запустити земельні аукціони

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект “Про внесення змін до Земельного кодексу (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)”.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів України.

Проектом закону (N10231-3) пропонується врегулювати загальні питання щодо здійснення земельних торгів; питання, пов’язані з добором земельних ділянок державної або комунальної власності та підготовкою лотів для продажу на земельних торгах, порядок підготовки до проведення та порядок проведення аукціону; питання, пов’язані з встановленням результатів аукціону, порядок оприлюднення результатів земельних торгів.

Народні депутати зазначили, що законопроект містить норму, згідно якої продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них повинна здійснюватися виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених чинним Земельним кодексом.

Підкреслено також, що при підготовці документа до другого читання в комітеті будуть враховані деякі положення альтернативних законопроектів.

Законопроект, крім врегулювання питання, пов’язаного з продажем земельних ділянок та прав на них на земельних торгах, дозволить збільшити надходження в державний і місцеві бюджети, забезпечує прозорість вирішення земельних питань, зазначають у парламентському комітеті.

Нагадаємо, законопроект N10231 народного депутата Володимира Толстенка (Партія регіонів), був оприлюднений у березні. Згідно чинного законодавства, порядок здійснення реалізації земель на торгах повинен бути прописаний в кодексі. Однак за останні 10 років парламент так і не зміг його затвердити. Як пояснив Володимир Толстенко, органи місцевого самоврядування “проводять аукціони на свій розсуд”, і завжди є ризик, що через суд права власності на землю або оренду можуть бути скасовані.