Рада має намір узаконити доступ ОСББ до інформації про власників нерухомості

Верховна Рада України прийняла в першому читанні і за основу законопроект №10547 про включення співвласників багатоквартирних будинків у перелік осіб, які мають право на отримання інформації про суб’єктів права власності на нерухомість.

За урядовий законопроект №10547 «Про внесення змін до ст. 28 закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо отримання інформації співвласниками багатоквартирних будинків проголосувало 262 народних депутата у четвер.

Нагадаємо, ініційований Кабінетом міністрів проект закону №10547 зареєстрований у парламенті 1 червня 2012 р. «Прийняття закону дозволить співвласникам багатоквартирного будинку отримувати з Держреєстру речових прав на нерухоме майно інформацію про суб’єктів права власності на житлові та нежитлові приміщення в такому будинку», – зазначається в пояснювальній записці Міністерства юстиції України до документа.

Раніше, згідно з порівняльною таблицею до законопроекту, право на отримання такої інформації було закріплено за власниками майна, спадкоємцями (правонаступниками), а також особами, в інтересах яких встановлено обтяження, або уповноваженими особами всіх зазначених категорій правовласників.

Розпорядженням №588-р від 30 липня «Про затвердження плану заходів з нормативно-правового забезпечення реалізації енергоефективної політики теплоспоживання та модернізації сфери теплопостачання» уряд України, зокрема, розпорядився створити сприятливі умови для діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів у частині доступу до інформації про власників нерухомості і зобов’язав Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) і Міністерство юстиції, забезпечити супроводження у Верховній Раді зазначеного законопроекту.