Публічну кадастрову карту запропонували доопрацювати

Запропоновано збільшити точність зйомки, зробити кордону більш чіткими, передбачити вхід на карту без кадастрового номера.

Міжнародна маркетингова група представила результати дослідження Публічної кадастрової карти, яка була запущена на початку цього року. На круглому столі, який пройшов в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23), власники земельних ділянок, ріелтори, представники державної влади та учасники ринку землі висловили свої зауваження і побажання щодо нового проекту.

“Компанія Міжнародна маркетингова група провела дослідження задоволеності проектом різних споживачів. Були використані різні методи. Ми знайшли власників приміських ділянок, сільгоспділянок, ріелторів, представниками землевпорядних компаній, представників державної влади, у яких був досвід роботи з кадастровою картою. Всього було опитано близько 400 осіб – власників земельних ділянок. У багатьох опитаних є побажання до кадастровій карті”, – відзначив директор компанії Дмитро Роденко.

За його словами, вперше в історії України з’явилася публічна база даних, яка стосується банку землі. “Основні причини звернення в публічну кадастрову карту: знаходження земельної ділянки; пошук кадастрових номерів; перевірка меж ділянки; перевірка конфігурації ділянки; перевірка цільового призначення; та інше”, – підкреслив Роденко.

На думку представників ринку, картка дозволить підвищити рівень прозорості на ринку операцій з землею і спростить документообіг при роботі з землею. При цьому було висловлено низку побажань, в основному технічних: збільшити точність зйомки; зробити кордону більш чіткими; передбачити вхід на карту без кадастрового номера; додати інформацію про склад ґрунту ділянки; при можливості внести дані про власників; додати інформацію про придатність ділянки для будівництва; внести дані про державних землях і т. п.

Користувачів не задовольняє швидкість роботи і завантаження карти. Також є зауваження до неповноти відомостей про призначення земельної ділянки.

Міжнародна маркетингова група пообіцяла надати свої дослідження і донести вищезазначені зауваження та побажання розробникам Публічної кадастрової карти.

Нагадаємо, з початку 2013 року була запущена Публічна кадастрова карта, яка надає інформацію про земельні ділянки в межах України в онлайн-режимі на офіційному сайті Держземагентства.

Загальна сума, витрачена на створення національної кадастрової системи, становить близько $50 млн. Кошти були надані Світовим банком. Половину цих коштів було витрачено на першу в історії країни аерофотозйомку всієї її території.