Приватизація поглине гуртожитку

Закон України «Про загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки», підписаний Президентом Віктором Януковичем, дозволить завершити процес приватизації мешканцями кімнат у гуртожитках до 2016 року.

Про це заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк зазначив, що програма дає право мешканцям державних гуртожитків приватизувати приміщення, які вони займають, після того, як будівлі передадуть у власність територіальних громад.

«Зрештою, процес приватизації, розпочатий ще на початку незалежності нашої країни, об’єктивно повинен бути завершений», – сказав він.

За його словами, Мінрегіон розробляє нормативно-правову базу для забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, які були включені до статутних капіталів корпоратизованих підприємств.

На думку Анатолія Близнюка, виконання програми стримує відсутність коштів у місцевих бюджетів, відсутність технічної документації (інвентарних справ, схем інженерних мереж, а також джерел фінансування на їх відновлення.

Також, за його словами, ускладнюють передачу гуртожитків у комунальну власність незадовільний технічний стан будівель, необхідність переведення мешканців на індивідуальні абонентські розрахунки з підприємствами тепло-, електро-, газо-, водопостачання і водовідведення, передача інженерних мереж спеціалізованим комунальним підприємствам.

Згідно з програмою, у власність територіальних громад планується передати 214 гуртожитків у поточному році, 263-у 2013 році, 294-у 2014-му та 287 гуртожитків у 2015 році. Пооб’єктний перелік гуртожитків, їх кількість та орієнтовні обсяги фінансування включені до програми за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів у рівному співвідношенні.

ыполнение програми забезпечить прийняття у власність територіальних громад 1058 гуртожитків загальною площею 2,46 млн кв. м. Необхідний обсяг видатків становить 1,225 млн грн, з них кошти державного бюджету – 612,2 млн грн.

Програмою передбачені наступні взаємні обов’язки: держава виділяє місцевим бюджетам кошти на виготовлення необхідної технічної документації, капітальні ремонти чи ремонт дахів, внутрішньобудинкових мереж тепло-, водопостачання, водовідведення, електромереж та ліфтів, а органи місцевого самоврядування на підставі проектної документації розраховують необхідні обсяги фінансування. При цьому роботи оцінюються на основі опосередкованої вартості робіт у даному регіоні, розрахованої регіональними підрозділами Державного науково-дослідного і проектно-вишукувального інституту «Ндіпроектреконструкція».