Прискорення зростання української економіки почнеться з 2014 року, – ЄБРР

Поступова стабілізація економічної ситуації в єврозоні, в поточному році буде мати позитивний вплив на Україну вже в другій половині року.

У зв’язку з цим очікується прискорення зростання української економіки з 2014 року, заявив керуючий директор ЄБРР по регіону Туреччини, Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Олів’є Декамп.

За його словами, зараз на темпи зростання економіки України впливає те, що вона залежна від експорту сировинних компонентів, насамперед – металургійної продукції, світовий спад попиту на яке зараз спостерігається.

Крім того, на темпи зростання української економіки впливає також криза єврозони – країни, які мають значні торговельні контакти з ЄС, постраждали більше за інших, додав Декамп.

“У зв’язку з цим слід зазначити, що ситуація в Україні не є унікальна – подібні процеси відбуваються і в країнах єврозони”, – підкреслив він.

Також у Кабінеті міністрів очікують в 2013 році прискорення темпів зростання валового внутрішнього продукту до 3,4% при споживчої інфляції до 4,8%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄБРР дав Президенту Віктору Януковичу рекомендації з поліпшення інвестиційного клімату в Україні.