Придбання квартири: покрокова інструкція

Покупка квартири є дуже непростою справою, і без допомоги професіоналів обійтися ніяк не можна. Кращим рішенням буде поділ процесу на етапи. В цьому випадку всі кроки до купівлі квартири виявляться досить простими.

Перший етап: визначення бюджету

З одного боку, здається, що тут все досить просто і очевидно. Адже кожен знає, яким бюджетом він має. Але поспішати в цьому питанні не потрібно. Так як фінансів може виявитися навіть більше, ніж Ви спочатку планували, – можна згадати про іпотеку. Також завжди потрібно враховувати, що якусь частину коштів доведеться пустити на ремонт квартири, продавець вирішить підвищити ціну на квартиру та ін Всі ці нюанси краще врахувати заздалегідь.

Другий етап: визначаємося з побажаннями

Очевидно, що при виборі квартири покупець відштовхується від своїх можливостей. Але свобода маневру є завжди. Приміром, за гроші, на які можна купити 1-кімнатну квартиру в центрі, можна знайти 2-кімнатну квартиру в спальному районі, або навіть малогабаритну «троячку» з видом на МКАД. Вам потрібно лише визначитися, який варіант Вас влаштовує більше.

Третій етап: пошук квартири

На найбільш привабливі варіанти завжди буде попит. Ринок вторинного житла буває двох видів: вільний і альтернативний. У першому випадку продавець продає квартиру, бажаючи отримати за неї гроші. А в другому випадку, продавець, продаючи свою квартиру, хоче купити нову. З альтернативниками працювати набагато складніше, так як вони постійно відтягують терміни, з-за того, що їм доводиться паралельно підшукувати собі житло.

Також можна звернутися до фахівця, який буде підбирати Вам житло. Але не варто на нього повністю покладатися, можна самим подивитися варіанти в Інтернеті.

Четвертий етап: перевірка квартири

Перевірка юридичної чистоти квартири є найважливішим етапом. Особливо пильну увагу потрібно приділяти квартирах, договір про власності яких був складений у 90-х роках, так як це могло виявитися кримінальної схемою. Особливо, якщо у власника квартири є діти, яких позбавили права власності у цей час, так як вони можуть оскаржити це в суді. Природно, для цього знадобиться залучати фахівця.

П’ятий етап: обумовлення умов

З продавцями необхідно обговорити всі деталі майбутньої угоди. Само собою, необхідно обумовити і ціну – поторгуватися. Тут головне – знати міру. Також потрібно обговорити умови, що стосуються зриву угоди.

Шостий етап: угода

До операції необхідно підготувати необхідні документи. Після підписання договору гроші передаються в депозитній скринці. Після завершення угоди продавець може їх забрати.

Сьомий етап: передача квартири

На цьому етапі підписується акт передачі. І покупець може сміливо в’їжджати в свою квартиру.