Проведення моніторингу землі буде відповідати всім законодавчим актам

Кабінет Міністрів України прийняв розроблену Мінприроди постанову “Про внесення зміни до пункту 1 Положення про моніторинг земель”.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1048 “Про внесення змін до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства екології та природних ресурсів та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”, розробленої Міністерством екології та природних ресурсів, було внесено зміну в Положення про моніторинг земель, згідно з якою моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення проводиться Держземагентством відповідно до затвердженого ним положення.

Згідно з Земельним кодексом України та Законом України “Про охорону земель” Держземагентство України забезпечує здійснення моніторингу земель.

Але разом з тим, згідно Закону України “Про охорону земель” та Закону України “Про державний контроль за використанням та охороною земель” до повноважень центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики належить проведення моніторингу ґрунтів земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, відповідно до Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України Мінагрополітики України затверджує положення про моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення та здійснює моніторинг цих ґрунтів.

Зазначена колізія між змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1048, та чинним законодавством виникла у зв’язку з тим, що проект згаданої постанови був розроблений Мінприроди у період, коли Президентом України не були остаточно визначені функції і повноваження центральних органів виконавчої влади в рамках адміністративної реформи.

Таким чином, постанова “Про внесення зміни до пункту 1 Положення про моніторинг земель” приводять у відповідність постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 1993 року № 661 “Про затвердження Положення про моніторинг земель” у вищезазначених актах законодавства.