Протягом 10 років в Україні зникне 10 млн. будинків, – Мінрегіон

У найближчі десять років в Україні може зруйнуватися 10 млн. будинків. Причина тому – його зношеність та старість.

Як повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, в країні гостра проблема аварійного та застарілого житла, яке вимагає негайної реконструкції або знесення.

Зволікання з реконструкцією зазначеного житлового фонду, обсяги якого в цілому по країні становлять понад 10 млн. будинків, що може призвести до його вибуття в найближчі 10-15 років, кажуть в Мінрегіоні.

Однак там також зазначають, що нинішня ситуація в країні не дозволяє виділяти на реконструкцію достатню кількість коштів з державного та місцевих бюджетів.

Між тим, за словами багатьох експертів, держава і суспільство в першу чергу повинні бути зацікавлені у заміні старого житлофонду на нові будинки.

«Реально прорахувати такий проект – буде він інвестиційно-привабливим чи ні, дуже складно. З упевненістю можна говорити лише про те, що рентабельним проект, можливо, буде тоді, коли на місці старого і старого житла з’явиться багатоповерхова забудова. Крім того, жоден забудовник не візьметься за проект, якщо його рентабельність буде нижче 7-10%», –розповів віце-президент компанії «Київміськбуд» Олександр Мороз.