Проти забудовника ЖК Коцюбинський відкриті нові кримінальні справи

Інвестори житлового комплексу Коцюбинський вийшли під стіни ГСУ МВС з вимогою повернути їм законні квартири.

Вже більше підлозі року правоохоронні органи розслідують кримінальну справу за фактами шахрайства з боку забудовника, заволодіння майном в особливо великих розмірах і зловживання посадових осіб компанії-забудовника “Регіональні будівельні інвестиції”. В ході слідства було накладено арешт на спірне майно, а це більше 600 квартир, які вже сплачені фізичними та юридичними особами.

“Ми вимагаємо у МВС зняти арешти з наших квартир, зняти заборону на відчуження. Якщо є порушення з боку попереднього забудовника – компанії “РБІ”, якщо вони винні в чомусь, то конкретні особи повинні понести відповідні покарання, а не ми”, – заявив представник інвесторів.

Причиною конфлікту стала відмова сьогоднішнього забудовника ЖК Коцюбинський – ТОВ “Аверс-Сіті”, правоприемника компанії “Регіональні будівельні інвестиції”, визнавати зобов’язання перед банком НАДРА у вигляді 230 млн грн заборгованості за кредитом, а так само перед низкою юридичних осіб – ТОВ “УНР ПІБ” та ТОВ “Мьоли-Інвест-Україна”, які одні з перших інвестували кошти в кілька десятків квартир. Директор “Аверс-Сіті” Андрій Мансуров не раз заявляв, що їхня компанія не має ніякого відношення ні до свого попередника, ні до відкритого кримінальній справі.

Але у самих інвесторів інша думка з цього приводу. “З Росії приїхали два шахрая – дядько та племінник, прізвище їх Лаптєв і Разумейчик, організували компанію “РБІ”, потім організували нову фірму “Аверс-Сіті” і перекачали туди всі активи. Причому Лаптєв був власником фірми “РБІ”, основним акціонером, і він же став акціонерів “Аверс-Сіті”. Перекинувши всі гроші з однієї компанії на іншу, вони відійшли від НАДРА банку, в якому взяли кредити, і зав’язали стосунки з Альфа-банком. Тих грошей, які вони взяли в банку НАДРА вистачило б, що б побудувати 3 такі майданчики. Потім вони взяли стільки ж грошей в Альфа-банку. І третій раз вони гроші взяли у нас, приватних інвесторів. Скрізь вони заробляли, – розповів своє бачення ситуації один з інвесторів.

– Нехай їх садять на десять-двадцять років, але ми то тут причому? Ми можемо виступати тільки як свідки”.

Як повідомив мітингувальникам заступник начальника управління ГСУ МВС України, підполковник міліції Григорій Мамка, вже вивчена ситуація з 80% заарештованих квартир і найближчим часом більш ніж з 300 квартир арешт буде знято. Що стосується об’єктів нерухомості, у яких є проблеми з документацією або зафіксовані випадки подвійних перепродажів, як у випадку з квартирами компаній «УНР ПІБ» та «Мьоли-Інвест-Україна», накладений на них арешт збережеться і слідство буде продовжено.

Так само стало відомо, що прокуратурою вже порушено низку нових кримінальних справ проти конкретних посадових осіб з боку забудовника. На питання журналістів про те, чи фігурують серед згаданих осіб Володимир Лаптєв і Ігор Разумейчик представник МВС відповідати відмовився, посилаючись на таємницю слідства.

“Є порушені кримінальні справи проти конкретних осіб і вони будуть передані в суд. Над розслідуванням цих справ працює група з 17 чоловік і 6 ревізорів. Частини документів немає, директора навіть не можу пояснити куди поділися документи”, – розповів Григорій Мамка.

Як повідомлялося раніше, в результаті махінацій забудовника житлового комплексу Коцюбинський вже постраждало близько 500 сімей, приватні компанії ТОВ “УНР ПІБ” та ТОВ “Мьоли-Інвест-Україна”, а також банк “НАДРА”.