Протести людей зупинили незаконне будівництво ЖК «Лісова палітра». ВІДЕО

На землях столичних художників ледь не виріс висотний житловий комплекс, квартири якого вже пропонували купити в інтернеті.

На вулиці Сошенка в Подільському районі столиці протести людей зупинили незаконне будівництво комплексу житлових багатоповерхівок. Інвестор вже почав продавати неіснуючі квартири, йдеться в сюжеті ТСН.

Приватний інвестор придумав для шести 25-поверхових будинків мальовнича назва: житловий комплекс «Лісова палітра». У ньому вже навіть почали продавати квартири – принаймні, відповідні оголошення були розміщені в інтернеті. Встигли чи з когось взяти аванс, тепер з’ясовуватимуть правоохоронці.

Незаконну забудову припинили після втручання прокуратури. Туди зі скаргами звернулися жителі вже існуючих поблизу будинків, а також художники, які вже кілька десятиліть працюють на території, куди забудовник почав завозити важку техніку.

«Обіцяють, що нам побудують майстерні. І нам, і аспірантам. На сайті такі будинки намальовані 25-поверхові, то тоді треба ці будинки зносити», – злякалася художниця Валентина Виридова-Готьє.

«Наші будинки післявоєнної забудови. Якщо пустять техніку, як поведе себе земля – ніхто цього не може знати ясно. Ми боїмося, що ми залишимося без житла», – пояснила мотиви жителів громадська активістка Валентина Хорошун.

Прокуратура з’ясувала, що 2 гектари землі з красивими пейзажами належать Національній спілці художників, а підготовчі роботи до забудови почалися незаконно. Після втручання правоохоронних органів будівельна техніка з майданчика поїхала.

«Внесено протест на декларації про початок проведення підготовчих робіт. В даний час ця декларація скасована і будівництво на зазначеній ділянці не ведеться», – зазначив заступник прокурора Подільського району Києва Андрій Оліферчук.

Цю землю Союзу художників місто дав для будівництва сучасних майстерень. Споруджувати дозволили будинку не вище п’яти поверхів. Майстерні інвестор обіцяв побудувати в першу чергу. Те, що крім будинку з майстернями, зростуть хмарочоси – не обговорювали, запевняють в союзі.

«Я думаю, що це інвестор поспішив. Ми не погоджували, це їх власна ініціатива», – запевняє заступник голови Національної спілки художників України Володимир Зінченко.

У компанії-інвестора будівництва від коментарів утримуються.