Пропозиція на ринку котеджної нерухомості під Києвом перевищує попит

Пропозиція на ринку котеджної нерухомості під Києвом в десятки разів перевищує попит. Власники цих проектів намагаються привернути до себе увагу якості забудови, інфраструктурою поселення і знижувальної ціновою політикою.

Експерти відзначають, що елітна котеджна забудова ще не оговталася від кризи і продовжує знижуватися в ціні. У зв’язку з цим компанії-забудовники намагаються принадити покупців додатковими сервісами. Зараз популярні так звані “еко-містечка”, розташовані біля водойм, лісів і парків.

Як приклад, недалеко від столиці нещодавно відбулося офіційне відкриття Французької вулиці елітного клубу Riviera Villas. Проектом заплановано будівництво ще трьох вулиць і бульвару. Клієнтам пропонують двоповерхові приватні будинки, які відрізняються фасадами і інтер’єром. Один квадратний метр тут коштує в середньому $ 2500. За мірками “еліт” – це не дорого, говорять девелопери.

Робота над проектом почалася три роки тому. Як відзначає співвласник проекту Riviera Villas Володимир Лімаков, перед розробниками стояло завдання – Розвинути ефективну інфраструктуру в поєднанні з якістю і стилем житла.

Інфраструктура елітного клубного містечка повністю завершена і готова до повноцінного використання. Всі будинки розташовані в лісовій зоні Вишгородського району між Київським морем та каналом Дніпра. Зараз тут проживає понад 20 сімей. Співвласник зазначив, що основними покупцями є бізнесмени і в меншій мірі – політичні діячі, середній вік яких становить 35-50 років.

“Територія розділена на 102 ділянки площею від 13 до 40 соток. Наші клієнти мають можливість вибирати домоволодіння, розташоване як на одній ділянці, так і на кількох. Але, як показує практика, – кожен п’ятий клієнт вибирає дві ділянки для розміщення будинку “, – зазначає пан Лімаков.

Заплановано, що до 2015 року вдасться реалізувати весь проект селища. Всього у нього інвестовано 28 мільйонів доларів, включаючи землю, комунікації та інфраструктуру. Фінансує проект компанія Dragon Ukrainian Properties & Development plc (DUPD). Вона була створена інвестиційною компанією Dragon Capital у 2007 році з метою інвестування в проекти житлової та комерційної нерухомості в Україні.

Однак девелоперські компанії звертають увагу на те, що ринок елітного житла перевантажений новими об’єктами. “Пропозицію в десятки разів перевищує попит, вона просто колосальна. Це один із сегментів ринку нерухомості, який досі продовжує дешевшати “, – прокоментував “Хрещатику” аналітик консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

Експерт також додав, що за підсумками минулого місяця під Києвом було продано 811 котеджів, і тільки 6% з них відносяться до дорогого сегменту. “Великі будинки втратили популярність – вони надто дорогі в обслуговуванні. Тому зараз вигідніше будувати комфортні, але компактні котеджі “, – зазначив Сергій Костецький.

З іншого боку, девелоперські компанії готуються до кращого сценарію на ринку елітного житла. Вже зараз розроблені генеральні плани нових котеджних містечок. Це, наприклад, “Княжі Угіддя” Grand City, ЕКО Park, SunRise та інші