Прокуратура змусить забудовника віддати квартири ЖК «Голосієво»

Прокуратура Києва заявила позов у госпсуд і вимагає зобов’язати забудовника – ВАТ «Голосіївський завод стінових матеріалів і конструкцій» передати в комунальну власність частину квартир у новобудовах на вул. Голосіївській, 13-А і 13-Б для забезпечення житлом громадян, які перебувають на квартирному обліку.

Київрадою у 2003 році була передана в оренду ВАТ «Голосіївський завод стінових матеріалів і конструкцій» майже 6 га землі для будівництва житлового комплексу з об’єктами інфраструктури на вул. Голосіївській, 13.

За рішенням Київради та згідно з договором оренди землі забудовник зобов’язали до 1 січня 2012 року передати Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА 5% загальної площі в двох новобудовах.

Як встановила прокурорська перевірка, житлові будинки № 13-А і № 13-Б на вул. Голосіївської введено в експлуатацію і розпорядженням Голосіївської РДА їм уже присвоєно поштову адресу.

У свою чергу забудовник не виконав умов договору оренди і досі не передав частину обумовленого житла в комунальну власність.

Довідка: У 2012 році ВАТ «Голосіївський завод стінових матеріалів і конструкцій» в судовому порядку оскаржив рішення Київради про передачу в комунальну власність частки житлової площі в новобудовах.

Рішенням суду першої та апеляційної інстанції, а також Вищим господарським судом України у задоволенні позову ВАТ «Голосіївський завод стінових матеріалів і конструкцій» відмовлено.