Прокуратура Ірпеня хоче виселити студентів з гуртожитку

Прокуратура Ірпеня намагається відібрати студентський гуртожиток Києво-Могилянської академії.
Про це йдеться у зверненні студентського самоврядування та мешканців гуртожитку до Віктора Януковича, Миколи Азарова та омбусмена Ніни Карпачової.

Як пишуть студенти, у 2002 році університет придбав у Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» кілька будівель санаторію «Зірка» в смт. Ворзель.

Згодом будівлі були відремонтовані і в них поселені студенти університету.

Однак в 2011 році прокуратура міста Ірпеня Київської області оскаржила права ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» продавати майно, а разом з тим і договір купівлі-продажу, який уклав університет.

Спочатку до Господарського суду Київської області прокурором міста Ірпеня в інтересах Регіонального відділення ФДМУ по Київській області було подано позов до ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» та НаУКМА про визнання недійсним договору купівлі-продажу університетом нерухомого майна.

За результатами розгляду суд рішенням від 1 вересня 2011 року відмовив у задоволенні позовних вимог (справа № 25/070-11).

Наступний позов був поданий також до Господарського суду Київської області прокурором міста Ірпеня в інтересах Фонду державного майна України до ЗАТ ЛОЗПУ «Укрпрофоздоровниця» та НаУКМА про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору купівлі-продажу, визнання права власності на витребування майна із незаконного володіння.

Рішенням суду від 6 вересня 2011 року позов був задоволений і договір визнаний недійсним (справа № 23/096-11).
«Отже, тепер ми маємо два протилежних рішення, проголошених в одному і тому ж Господарському суді Київської області», – пишуть студенти.

На їхню думку, абсурд ситуації полягає в тому, що «Національний університет «Києво-Могилянська академія» також належить до державної форми власності, тому гуртожиток в смт. Ворзель відбирається не на користь держави, а на шкоду нашому університету – закладу державної форми власності».

«Університет є добросовісним набувачем майна у Ворзелі. Якщо рішення, яким визнано договір купівлі-продажу недійсним, не буде скасовано, то студенти, які проживають у гуртожитку в смт. Ворзель будуть виселені без надання іншого житла, оскільки гуртожитки університету повністю укомплектовані», – йдеться в документі.

«Ми вважаємо такі дії порушенням прав людини, прав українських студентів і репресіями проти НаУКМА. Просимо Вас виправити ситуацію. В іншому випадку ми залишаємо за собою право боротися за свої права всіма доступними легальними засобами», – пишуть студенти у зверненні.