Прогнози експертів ринку нерухомості на 2012 рік обережно позитивні

Наприкінці грудня 2011 року Ukrainian Real Estate Club провів заключне в минулому році захід, присвячений підсумкам діяльності на ринку нерухомості України за останні дванадцять місяців.

Як повідомили в компанії, на цей раз в якості спікерів виступили Андрій Брынзыло (UniCreditBank), Роман Насиров (Renaissance Capital), Наталія Кочергіна (DLA Piper) і Наталія Стельмах (DTZ). Модератором сесії став президент URE Club Сергій Гайдайчук. Будучи експертами в різних областях, спікерам вдалося всебічно висвітлити стан справ в сегментах нерухомості та визначити головні тенденції ринку в найближчій перспективі.

Представник банківського сектора, Андрій Брынзыло (UniCredit Bank), зазначив, що нових трансакцій за аналізований період було вкрай мало, в основному банки рефінансували або реструктуризували фінансування вже існуючих проектів. Роман Насиров (“Ренесанс Капітал”) звернув увагу присутніх на те, що “незважаючи на зростання основних показників у відсотковому співвідношенні, сектор нерухомості в дійсності ще не відновився, і така ситуація збережеться ще 1,5-2 роки”. Втім, всі експерти зійшлися на думці, що порівняно з попередніми, кризовими і посткризовими роками, 2011-й став більш успішним.

Прогнозуючи ситуацію на ринку нерухомості за сегментами, спікери підкреслили, що більшою популярністю будуть користуватися проекти “швидкої реалізації”. Причому, як і в минулий період, в 2012 році більше будуть інвестувати в рітейл. Офісний і житловий сектори нерухомості, за прогнозами, займуть друге та третє місце відповідно. Ще одну тенденцію зазначила Наталія Кочергіна (DLA Piper Ukraine). За її словами, “найближчим часом в Україні навряд чи прийдуть нові гравці, але і працюють міжнародні компанії йти не збираються, – вони будуть лише розширювати свій бізнес. Загалом, на 2012 рік прогнози у нас обережно позитивні”.

На завершення, Сергій Гайдайчук, президент URE Club висловив загальну думку, сказавши: “Ми всі стали свідками того, що в світі змінилася не тільки економічна, але й геополітична ситуація. Світ став іншим і треба звикати жити і працювати в нових умовах”.

Окрім підбиття підсумків, в цей вечір URE Club подякував всіх своїх партнерів, надавали активну підтримку протягом минулого року. Також у ході заходу Оргкомітет Ukrainian Real Estate Club вручив своїм дійсним на 2012 рік членам дипломи і висловив упевненість у подальшій ефективній співпраці та спільному розвитку.