Прогноз цін на нерухомість в Україні на 2013 рік

Ціни на нерухомість в Україні в 2013 році не виростуть. Вони або залишаться на такому ж рівні, або впадуть.

Основною причиною вплинула на різке падіння цін на нерухомість в Україні бути криза, що почалася в 2008 році. Світова економіка, і в тому числі Україна з цієї кризи все ніяк не може вийти, а тому і причин для поліпшення економічної ситуації в країні поки не видно.

Якщо розглядати ціни на нерухомість як на товар, з точки зору балансу попиту і пропозиції, то попит залишається на досить високому рівні, але низька купівельна спроможність населення не дозволяє цінам підніматися вище існуючих рівнів. Поки не закінчиться економічна криза і не збільшаться реальні доходи населення, ніякого підвищення цін на нерухомість чекати не слід.

Ціни вгору може підштовхнути тільки широке розгортання іпотечних програм з низькими ставками по кредитах. Але поки що найближчим часом такого не передбачається. Банки широко рекламують кредити для покупки нерухомості, але умови кредитування і процентні ставки розраховані на людей з високими доходами. Більшість таких громадян вже мають своє житло, а частина, що залишилася, становить незначну за кількістю групу, яка не в змозі вплинути на тенденції на ринку нерухомості України.

Чому ціни на нерухомість залишаються стабільними

Ціни на нерухомість в Україні різко падали тільки двічі, в 1998 і в 2008 році. Це відбувалося відразу після обвалу курсу гривні по відношенню до долара США. В інші періоди ціни зростали або залишалися стабільними. Така динаміка цін на нерухомість в Україні склалася за останні 20 років.

Вартість нерухомості зростає або падає з яких-небудь причин. Якщо такі відсутні, то ціни залишаються стабільними. Тому в 2013 році, якщо будуть відсутні різкі зміни в економічній ситуації в країні, ціни будуть залишатися на рівні 2012 року. Коливання можуть становити в районі 5 відсотків, що не буде виходити за рамки статистичної похибки при обробці даних за цінами на квартири.

Найімовірніше, прогноз цін на нерухомість в Україні 2013 буде близький до стабільного. В підтвердження цьому можна навести такі факти, що аналітики різних агентств з нерухомості видають суперечливі дані по динаміці цін. Одні стверджують, що ціни падають, інші навпаки, що ціни ростуть. Тут, швидше за все, позначається досвід попередніх років, коли ціни росли, то падали. А зараз ціни зупинилися, але експерти за звичкою хочуть направити їх вниз або вгору.

Коли очікується обвал цін на нерухомість в Україні

За даними аналітичної групи “ProfRielt Україна” обвал цін на нерухомість станеться у разі різкого падіння курсу гривні. Така історія вже повторювалася двічі у 1998 і 2008 роках, коли після обвалу гривні відразу в два рази падали ціни на нерухомість.

Більшість експертів вказують на той факт, що гривня в даний час переоцінена і найбільш ймовірно, що відбудеться падіння курсу. При цьому вказують різні рівні, до яких може опуститися валютний курс. Деякі визначають позначку в 10 гривень за долар, інші припускають, що це може бути і 15 гривень за долар.

Такий сценарій очікується ще з 2010 року, але курс, тим не менш, залишається практично стабільним.
Висновки.

Таким чином, прогноз цін на нерухомість в Україні 2013 залишається стабільним. Також як і в 2012 році, вартість квартир буде залишатися практично на тому ж рівні. Можливо невелике зниження в межах 3 – 5 відсотків.

Порушити сформовану динаміку може тільки істотне зниження курсу гривні по відношенню до долара США. В цьому випадку ціни на нерухомість синхронно підуть вниз. Причому падіння цін відбудеться приблизно в тих же пропорціях, що і курсові зміни.